RU   UA  

Четвер, 18 квітня
  • Лайм
НБУ:USD
  • НБУ:USD
  • НБУ:EUR
26.75
Світ

Вибори президента 2019

Погляд

Випередити Росію: навіщо в Європі звуть військових США

Військовий експерт про базу США в Польщі

Військовий експерт про базу США в Польщі Фото: EPA/UPG

Польща веде з США переговори про створення на польській території військової бази, яка, ймовірно, отримає назву "Форт Трамп". Про те, навіщо Польщі знадобилася така база, "Апострофу" розповів російський військовий оглядач Павло Фельгенгауер.

Американська військова база потрібна Польщі, щоб не покладатися тільки на висування військ – план, затверджений влітку під час саміту в Брюсселі. Зовсім скоро в Брюсселі міністри оборони країн НАТО перетворюватимуть на повну реальність цей план "30+30+30+30" (Four thirties, або "Чотири по тридцять", - "Апостроф"), згідно з яким 30 батальйонів, 30 бойових кораблів, 30 ескадрилей за 30 днів повинні висунутися. Але проблема в 30 днях…

Звичайно, ескадрильї можуть прилетіти швидше, а ось батальйони – навряд чи. Вони не тільки американські – там різні є. 30 батальйонів – це приблизно чотири дивізії. Щоб не покладатися тільки на плани висунення, які, зрозуміло, у західних союзників будуть повільніші, ніж у Росії, добре б мати якісь серйозні сили недалеко від лінії протистояння. Як за часів Холодної війни, коли два найпотужніші угруповання – російське побільше, американське поменше, але теж дуже значне – стояли в районі проходу Фульда.

Читайте також: Путін намагається розпалити новий конфлікт: що з цього вийде

Поляки збираються самі розгортати дивізію десь на Сході Польщі, тому що вони успадкували від радянського часу структуру збройних сил, орієнтовану на війну на заході. Поки там, на сході, на Бузі (так в Польщі називають річку Західний Буг, – "Апостроф"), досить пустувато. Зараз, коли відбувається інституціоналізація протистояння в Європі, напевно, буде намічатися і якесь пряме протистояння, як у часи першої холодної війни.

Напевно, якусь свою дивізію поляки зберуть. Бронетанкову, мабуть. А ось чи розмістять американці або німці цілу дивізію в Польщі – для мене питання поки відкрите. Повне розміщення – це відмова від Хартії Росія-НАТО про те, що не буде постійного розміщення. Зараз ті сили, які висунули з 2014 року на східний фланг НАТО, формально носять тимчасовий характер, тому що йде ротація раз на рік. Тобто хартію поки формально не порушено. Коли її буде порушено – це вже трошки інша справа.

Тобто відбувається інституціоналізація існуючого протистояння – що воно носитиме не тимчасовий, а постійний характер. Звичайно, краще мати якісь передові сили, а не покладатися тільки на мобілізацію і висунення. Розміщення має бути ближче до лінії фронту, тому що зараз пропускна спроможність європейських доріг обмежена, тим більше там постійно є цивільний транспорт, який ще незрозуміло, чи поступатиметься дорогою військовим.

А назва бази обґрунтована бажанням, щоб ідея сподобалася Трампу і він дав згоду. У Польщі вважають, що Трамп – ідіот, якому треба прямо лестити. Ідіот він чи ні, я не знаю, але те, що йому треба лестити, не соромлячись, це точно.

Новости партнеров

Загрузка...

Читайте також

Люди втомилися від старої влади: сусідка України вибирає неочікуваного президента

Что общего у выборов в Словакии и в Украине, и почему они важны для нашей страны – читайте на Апострофе

Росіяни на Балканах: як друзі Путіна корумпують Європу

Россия использует грязные методы, с помощью которых сеет хаос по всему миру и коррумпирует бизнесменов и политиков в разных странах, особенно активно действуя на Балканах

Путін своїми ракетами просто посилює страх, а Трамп не зацікавлений в безпеці Європи - німецький експерт

Про лоббирование Германией Северного потока-2 и противоречия между ЕС и США - читайте в интервью Густава Гресселя Апострофу