РУС. | УКР.

Вівторок, 20 листопада
  • Лайм
НБУ:USD
  • НБУ:USD
  • НБУ:EUR
27.80
Світ

Читайте нас у Telegram-каналі

Погляд

Випередити Росію: навіщо в Європі звуть військових США

Військовий експерт про базу США в Польщі

Військовий експерт про базу США в Польщі Фото: EPA/UPG

Польща веде з США переговори про створення на польській території військової бази, яка, ймовірно, отримає назву "Форт Трамп". Про те, навіщо Польщі знадобилася така база, "Апострофу" розповів російський військовий оглядач Павло Фельгенгауер.

Американська військова база потрібна Польщі, щоб не покладатися тільки на висування військ – план, затверджений влітку під час саміту в Брюсселі. Зовсім скоро в Брюсселі міністри оборони країн НАТО перетворюватимуть на повну реальність цей план "30+30+30+30" (Four thirties, або "Чотири по тридцять", - "Апостроф"), згідно з яким 30 батальйонів, 30 бойових кораблів, 30 ескадрилей за 30 днів повинні висунутися. Але проблема в 30 днях…

Звичайно, ескадрильї можуть прилетіти швидше, а ось батальйони – навряд чи. Вони не тільки американські – там різні є. 30 батальйонів – це приблизно чотири дивізії. Щоб не покладатися тільки на плани висунення, які, зрозуміло, у західних союзників будуть повільніші, ніж у Росії, добре б мати якісь серйозні сили недалеко від лінії протистояння. Як за часів Холодної війни, коли два найпотужніші угруповання – російське побільше, американське поменше, але теж дуже значне – стояли в районі проходу Фульда.

Читайте також: Путін намагається розпалити новий конфлікт: що з цього вийде

Поляки збираються самі розгортати дивізію десь на Сході Польщі, тому що вони успадкували від радянського часу структуру збройних сил, орієнтовану на війну на заході. Поки там, на сході, на Бузі (так в Польщі називають річку Західний Буг, – "Апостроф"), досить пустувато. Зараз, коли відбувається інституціоналізація протистояння в Європі, напевно, буде намічатися і якесь пряме протистояння, як у часи першої холодної війни.

Напевно, якусь свою дивізію поляки зберуть. Бронетанкову, мабуть. А ось чи розмістять американці або німці цілу дивізію в Польщі – для мене питання поки відкрите. Повне розміщення – це відмова від Хартії Росія-НАТО про те, що не буде постійного розміщення. Зараз ті сили, які висунули з 2014 року на східний фланг НАТО, формально носять тимчасовий характер, тому що йде ротація раз на рік. Тобто хартію поки формально не порушено. Коли її буде порушено – це вже трошки інша справа.

Тобто відбувається інституціоналізація існуючого протистояння – що воно носитиме не тимчасовий, а постійний характер. Звичайно, краще мати якісь передові сили, а не покладатися тільки на мобілізацію і висунення. Розміщення має бути ближче до лінії фронту, тому що зараз пропускна спроможність європейських доріг обмежена, тим більше там постійно є цивільний транспорт, який ще незрозуміло, чи поступатиметься дорогою військовим.

А назва бази обґрунтована бажанням, щоб ідея сподобалася Трампу і він дав згоду. У Польщі вважають, що Трамп – ідіот, якому треба прямо лестити. Ідіот він чи ні, я не знаю, але те, що йому треба лестити, не соромлячись, це точно.

Новости партнеров

Загрузка...

Читайте також

На порозі знищення Єврозони, спекуляції Європи на історії та "стримання" Трампа у США - ключові події в світі

Эксперт-международник Илия Куса рассказал, как Италия может уничтожить Еврозону, как Европа спекулирует на истории и как выборы в США помогут сдерживать Трампа

США зробили несподіваний крок в сторону Росії: що буде далі

Зачем Болтон встречался с Путиным в Москве и на какой стадии отношения между США и Россией - об этом Апострофу рассказал эксперт по международным вопросам Михаил Пашков

Путіну не потрібна Третя світова, а революція в Росії настане слідом за іншою країною – відомий історик

Историк Александр Гогун о том, какую роль отводили Украине во Второй мировой войне и когда может пасть режим в современной России