RU  UA

Неділя, 29 березня
  • НБУ:USD 27.80
  • НБУ:EUR 30.45
НБУ:USD  27.80
Регуляторна політика

Епідемія коронавірусу: головні новини, статистика, динаміка поширення

Новини

29 березня

28 березня

Всі новини

Хто з українців має право вийти на пенсію в 50 років: детальне роз'яснення

Фото: 24tv.ua

В Україні право виходу на пенсію в 50 років мають особи, у яких є діти з інвалідністю, отриманою після 6 років або при народженні.

Про це повідомляється у виданні "Пенсійний кур'єр" № 50 (864) в розділі "відповіді на запитання".

Так, до редакції видання Пенсійного фонду України звернулася жінка, у якої дочка отримала офіційно визнану інвалідність у 8 років.

У ПФУ вказали, що згідно з чинним законодавством, "право на призначення дострокової пенсії за віком мають матері осіб з інвалідністю з дитинства, які виховали їх до шестирічного віку, після досягнення 50 років і при наявності страхового стажу не менше 15 років". У той же час, пункт 2.18 Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій передбачає, що визнання особи інвалідом з дитинства або дитиною-інвалідом засвідчується випискою з акта огляду в МСЕК, медичним висновком, посвідченням одержувача допомоги, довідкою органу, який призначав допомогу. Також надається висновок лікарсько-консультаційної комісії, що дитина мала медичні показання для визнання інвалідності до досягнення 6 років, і/або висновок МСЕК про можливе настання інвалідності до 18 років, цей документ називається "висновок про час настання інвалідності".

Для дострокового виходу на пенсію органам ПФУ потрібно надати перераховані документи з установ охорони здоров'я та органів соціального забезпечення.

Як повідомляв "Апостроф", раніше в ПФУ розповіли про те, як оформити договір на покупку стажу для отримання пенсії.

Фотогалереї

Всі