RU  UA  EN

Вівторок, 22 жовтня
НБУ:USD
  • НБУ:USD
  • НБУ:EUR
24.65
Політика

Ліга Європи 2019/20: усі новости, результати, відео

Новини

22 жовтня

21 жовтня

Всі новини

Новости партнеров

Загрузка...

Виникли непорозуміння: з'явилися тривожні дані про підсумки зустрічі Зеленського з Варфоломієм

Президент України Володимир Зеленський і Вселенський патріарх Варфоломій під час зустрічі в Стамбулі 8 серпня не підписали спільну заяву, як планували напередодні.

Про це повідомляє BBC News Україна.

Відзначається, що зустріч була ініціативою Зеленського і джерела журналістів оцінювали це як хороший знак і спробу налагодити відносини з Константинополем.

За даними видання, в резиденції патріарха Зеленський спілкувався з Варфоломієм як у вузькому колі, так і в розширеному форматі без журналістів. Зустріч, за даними джерел, пройшла нормально, в "позитивному настрої". Однак перед нею між представниками Константинополя та Офісом президента виникли непорозуміння.

Планувалося, що патріарх і президент підпишуть спільну заяву, але в останній момент сторони не зрозуміли один одного, в команді Зеленського відмовилися підписувати документ. Цей документ готували на Фанарі у співпраці з Міністерством закордонних справ.

Заява переважно мала стосуватися екологічної тематики, Варфоломій відомий своєю діяльністю в цій сфері. Чому ОП не сподобалася заява - невідомо, за словами джерел, там не було провокаційних формулювань на політичну тему.

Після зустрічі Зеленський не спілкувався з журналістами в патріархії. В ОП відмовилися відповісти на питання, чому сторони не підписали спільну заяву.

Тим часом Офіс Зеленського заявив, що на зустрічі президент подякував Варфоломію за підтримку України і сказав про те, що влада не повинна втручатися в церковні справи і він буде захищати незалежність церкви.

Нагадаємо, як раніше повідомлялося, 7 серпня президент України Володимир Зеленський прибув з офіційним візитом до Туреччини. Він зустрівся з президентом Туреччини Реджепом Таїпом Ердоганом і виступив на місцевому бізнес-форумі.

Детальніше про зустріч з Вселенським патріархом читайте в матеріалі "Апострофа": Справи церковні: про що Зеленський буде говорити з Варфоломієм.

Новости партнеров

Загрузка...