RU  UA  EN

Вівторок, 31 березня
  • НБУ:USD 27.45
  • НБУ:EUR 30.10
НБУ:USD  27.45
Політика

Епідемія коронавірусу: головні новини, статистика, динаміка поширення

Новини

31 березня

Всі новини

Путін відзначився в Криму новою заявою про українців і "єдину" мову: відео

Президент Росії Володимир Путін відзначився черговою скандальною заявою з приводу українців. Під час візиту до окупованого Севастополю 18 березня російський президент зазначив, що українці до XIII століття називалися росіянами.

"До XIII століття українці ... Ну, ті люди, які зараз себе вважають українцями і є такими ... І все проживаючі в Московському царстві, і проживаючі в Речі Посполитій, тобто в Польщі ... Усі православні називалися не інакше як росіянами! І жодної різниці навіть за мовою не було! Тільки починаючи з кінця XIII століття в результаті ополячення з'являються елементи розбіжності в мові!" - зазначив Путін.

Дивитися з 24:10

На ці слова відреагував відомий блогер Олексій Голобуцький. На своїй сторінці в Facebook він зазначив, що Путін, як і його предки в 18 столітті, активно користується пропагандистської брехнею.

"Путін точно знає, чого він добивається пропагандистської брехнею - як це з початку 18 столітті знали в Московії. Московія витрачала величезні казенні гроші на підкуп європейських істориків і географів, щоб писали "Росія" замість справжнього "Московія", щоб вписували московські племена до "європейців" або "слов'ян", а їхні мови - до "слов'янських", - пише блогер.

Він вважає, що РФ в такому забезпеченні власного фундаменту послідовна і тверда, на відміну від України.

"Не так багато на сьогодні в Україні людей, навіть освічених, зможе впевнено і аргументовано заперечити "мишебратство" з росіянами. Школярі досі вивчають дуже сумнівні теорії на уроках з мови, літератури, історії, географії - де ми і Московія, ми і московити, ми і РФ розглядаються в єдиному контексті", - додав він.

За словами Голобуцького, українське керівництво має жорстко відреагувати на висловлювання Путіна, а МЗС повинно направити ноту протесту не тільки в Кремль, але і в ООН і ЄС.

Нагадаємо, що Путін підписав закон про автоматичне визнання громадян Білорусі і України носіями російської мови.

Фотогалереї

Всі