RU  UA  EN

Четвер, 22 серпня
НБУ:USD
  • НБУ:USD
  • НБУ:EUR
24.95
Політика

Читайте нас у Telegram-каналі

Новини

22 серпня

Всі новини

Новости партнеров

Загрузка...

На порозі нової "холодної війни": США офіційно вийшли з важливого договору з Росією

Сполучені Штати в п'ятницю, 2 серпня, офіційно виходять з російсько-американського Договору про ліквідацію ракет середньої і малої дальності (ДРСМД), який ознаменував собою завершення "холодної війни".

Про це повідомляє " Європейська правда ".

ДРСМД в 1987 році підписали лідер СРСР Михайло Горбачов і президент США Рональд Рейган. Документ забороняв обом ядерним наддержавам володіти наземними ракетами радіусом дії від 500 до 5000 км. Фактично підписання цього договору вивело світ зі стану "холодної війни".

Восени 2018 року президент США Дональд Трамп заявив, що Росія порушує умови ДРСМД, і в цій ситуації його збереження не вигідно Сполученим Штатам.

У грудні держсекретар США Майк Помпео висунув ультиматум Росії, зажадавши протягом 60 днів знищити або модифікувати ракету 9М729, що, як стверджують у Вашингтоні, за своїми показниками порушує ДРСМД.

2 лютого Сполучені Штати припинили свої зобов'язання за Договором та почали процес виходу з нього. Незабаром після цього президент Росії Володимир Путін призупинив зобов'язання Росії за договором. РФ послідовно заперечувала всі звинувачення США.

Офіційно процес виходу США з договору завершується в п'ятницю, 2 серпня.

Аналітики побоюються, що крах історичної угоди може привести до нової гонки озброєнь між США, Росією і Китаєм.

Як повідомляв "Апостроф", Північна Корея заявила, що в четвер, 1 серпня, пройшло перше випробування нової системи багаторазового запуску ракет, яка потенційно може збільшити її здатність вражати цілі в Південній Кореї і тамтешніх військових базах США.

Новости партнеров

Загрузка...