RU  UA  EN

Субота, 4 квітня
  • НБУ:USD 27.10
  • НБУ:EUR 29.20
НБУ:USD  27.10
Суспільство

Епідемія коронавірусу: головні новини, статистика, динаміка поширення

Новини

3 квітня

Всі новини

Українським школам готують нові правила: що зміниться для вчителів і учнів

У школах України має намір обмежити кількість дітей в класі, директорів обиратимуть на конкурсі, а учні зможуть обирати частину предметів для навчання.

Такі зміни передбачені в прийнятому Верховною Радою законі "Про загальну середню освіту".

Цим законом, зокрема, встановлено ліміти на кількість учнів у класах - від 5 до 24 для молодшої школи, і до 30 - для інших класів.

Учні матимуть право частково вибирати, які навчальні предмети вивчати, при цьому будуть для формуватися міжкласні групи навіть з дітей різних років навчання.

Вперше в законі закріплюється домашня форма навчання. Для такого індивідуального навчання учень або його батьки повинні звернутися із заявою в школу. Індивідуальний навчальний план в кожному випадку повинна схвалити педрада і затвердити директор.

Якщо учень вивчає якісь предмети поза школою, для оцінки його знань будуть проводитись річне оцінювання або державна підсумкова атестація. Школяр, який навчається вдома, повинен два рази на рік проходити семестровий контроль.

Діти, які протягом тривалого часу перебувають на лікуванні, отримають право здобувати освіту в медустановах.

Вперше на законодавчому рівні буде устанавл право учнів "на справедливе, неупереджене, об'єктивне, незалежне, недискримінаційне добродійне оцінювання результатів навчання".

Учителям цей закон дозволяє розробляти власні системи оцінки та заохочення учнів. Але ці оцінки все одно повинні переводити в 12-бальну шкалу.

Закон передбачає три моделі вивчення української мови в школах. Ця стаття закону прописана після численних консультацій з представниками національних меншин і за результатами рекомендацій Венеціанської комісії.

Згідно з вимогами закону, директор не зможе обіймати свою посаду більше двох термінів по шість років поспіль в одній школі. Вчителі та батьки можуть грати дорадчу роль при виборі директора, але сам конкурс, під час якого буде відеотрансляція, проводитиме незалежна комісія.

Як повідомляв "Апостроф", в мережі опублікували документ з преміями для вчителів однієї зі шкіл Києва, деякі з них просто вражають своїми цифрами.

Фотогалереї

Всі