RU  UA  EN

Вівторок, 7 січня
  • НБУ:USD 42.15
  • НБУ:EUR 43.55
НБУ:USD  42.15
Суспільство

Новини

7 січня

Всі новини

Рада прийняла закон про середню освіту: що зміниться

Верховна Рада ухвалила законопроєкт №0901 "Про повну загальну середню освіту" у другому читанні, "за" проголосувало 327 депутатів.

Про це повідомляється на сайті Міністерства освіти.

Закон гарантує зарахування дітей до початкової школи без жодних конкурсів, при цьому заклад має бути територіально доступним для дітей незалежно від їхнього соціального статусу чи місця народження.

Закон вперше відкриває можливість надання учням, що цього потребують, індивідуальних та/або групових консультацій на базі школи. Планується, що такі консультації оплачуватимуться за рахунок держави.

Право на справедливе оцінювання та вимоги до доброчесності.

Вибір предметів учнями.

Закон запроваджує право учнів обирати курси, навчальні предмети (інтегровані курси).

Три адаптаційні цикли навчання – 1-2 класи, 5-6 класи та 10 клас.

Більше прав для учнівського самоврядування.

Реалізація права кожної української дитини на оволодіння державною мовою.

Що зміниться для вчителів

Більші можливості для зростання зарплати вчителя.

Педагогічна інтернатура для молодого вчителя.

Більше можливостей для педагогічного зростання вчителів.

Що зміниться для батьків

Безпечніше середовище для дітей.

Право ініціювати проведення позапланового інституційного аудиту закладу освіти.

Ідеологія такої перевірки змінена – вона направлена передусім на підтримку та захист школи та всіх учасників освітнього процесу.

Якщо батьки вбачають проблеми у роботі закладу та вичерпали усі можливості вирішити це разом із адміністрацією школи, інституційний аудит зможе розставити крапки над "і" та допомогти знайти оптимальний вихід із ситуації.

Що зміниться для освітніх управлінців

Більше можливостей для підсилення шкіл педагогами.

Закон відкриває можливість стати вчителем людині з будь-якою, а не лише педагогічною, вищою освітою. Також документом передбачається, що обов’язкове переведення вчителів-пенсіонерів на строкові контракти має відбутись до 1 липня 2020 року.

Нові підходи до призначення директорів шкіл. Згідно з Законом "Про освіту", директор може займати свою посаду не більше 2 термінів по 6 років поспіль в одному закладі.

Однак щоб ця змінність влади давала позитивні наслідки для розвитку закладу, мають діяти прозорі та чесні механізми виборів директорів.

Фінансова автономія шкіл.

Як повідомляв "Апостроф", раніше заступник глави фракції "Слуга народу" Олександр Корнієнко повідомив про те, що на цьому пленарному тижні розгляду законопроекту про ринок землі не буде.