RU  UA  EN

Пʼятниця, 28 лютого
НБУ:USD
  • НБУ:USD
  • НБУ:EUR
24.25
Суспільство

Ліга Європи 2019/20: усі новості, результати, відео

Новини

28 лютого

Всі новини

Новости партнеров

Загрузка...

Змінюється швидше, ніж в світі: синоптик зробила тривожну заяву про клімат в Україні

Завідувач відділом прикладної метеорології і кліматології Українського гідрометеорологічного інституту Віра Балабух дала тривожний прогноз для України через зміну клімату.

Про це повідомляє "Апостроф" з посиланням на "Gazeta.ua".

"Очікуємо аномально теплий лютий. У Києві до третьої декади січня не наступила метеорологічна зима (коли середня добова температура нижче 0 градусів п'ять днів поспіль - "Апостроф"). Було три зимових дня. У грудні сім, але не підряд", - говорить Балабух .

За її словами, з середини 1970-х років середня глобальна температура перейшла через нуль градусів.

"В Україні кліматичні параметри міняються з 1990-х. Зміни в два рази швидше, ніж глобальні. Змінюється тривалість сезонів, кількість літніх, морозних і жарких днів, "тропічних ночей "(коли температура повітря не опускається нижче 20 градусів протягом доби - "Апостроф "), зволоження, вітровий режим, кількість екстремальних явищ. Морози, які у нас були раніше, пов'язані з Сибірським антициклоном. Зараз його немає. Восени і взимку переважають області високого тиску, пов'язані з Азорським антициклоном. Приносить прогріте і сухе повітря. Якщо він йде з Атлантики, то теж теплий і вологий. З цим пов'язані тумани", - розповіла вона.

Минулий рік став аномально теплим для України. Весь 2019 рік були незвично високі температури. Лютий і грудень став одними з найтепліших в історії. Червень встановив температурний рекорд. Зараз погода відповідає середині листопада або березні.

"Минулорічна висока температура влітку привела до зменшення врожаю. Зокрема картоплі. З іншого боку, тепер тривалість теплого періоду зачіпає грудень. Можна вирощувати другий і третій врожаї, виводити нові теплолюбні культури. На Київщині вже ростуть персики і хурма. Успішно визрівають виноград і баклажани", - розповіла синоптик ..

За її словами, кількість опадів за рік майже не змінюється, але змінюється їх структура. Йдуть переважно дощі, а не сніг. А річки живляться від нього. Якщо втрачаємо сніг, то у них зменшується кількість води. Це впливає на зволоженість грунту і наявність прісної води для зрошення в теплий період.

"Проблема прісної води актуальна не тільки для південних областей. Вона є навіть на Поліссі, де до недавнього часу осушали болота. Там піщані ґрунти. І якщо опадів випадає недостатньо, стає посушливо. Місцевість згодом може перетворитися на пустелю. Подекуди випадали дощі ( в минулому році - "Апостроф") із двомісячною нормою опадів. А потім два місяці було сухо. Подібні перепади призводять навпаки до збільшення посушливості. Сильні зливи вимивають урожай, збільшують ерозію грунтів. Вода не допомагає рослинам, тому що швидко стікає, - говорить Балабух.

Як раніше повідомляв "Апостроф", в четвер, 23 січня, іспанське місто Малага постраждав через потужний шторм "Глорія" .

Фотогалереї

Всі