RU  UA  EN

Пʼятниця, 22 листопада
  • НБУ:USD 41.00
  • НБУ:EUR 43.00
НБУ:USD  41.00
Суспільство

Новини

22 листопада

Всі новини

Археологи знайшли несподіване "послання" у Вежі Давида - переписує історію: фото

В ході планових розкопок в Єрусалимі було зроблено несподіване відкриття, яке поставило під сумнів дату спорудження цитаделі XII століття.

Про це повідомляє The Times of Israel.

Для того, щоб дістатися до основи древньої гарматної платформи Османської імперії, більш відомої, як Вежа Давида, фахівцями з Управління старовини Ізраїлю була використана лазерна технологія очищення, яка допомогла дістатися до початкового шару основи вежі. Коли був зняти верхній шар, на камені чітко проступив напис, який змусив засумніватися, що цитадель в цілому була побудована в XII столітті, тому що саме тоді про неї почали писати в письменах.

Справа в тому, що на каменях, які були використані як фундамент, виявлено висічений напис, в якому мовиться: "Я великий правитель Ель-Мелек Ель-Муат Іса." Це свідчить про те, як пояснив керівник Управлінням старожитностей Ізраїлю Аміт Реєм, що камені, які знайшли під Вежею Давида, датуються XIII століттям нашої ери. Саме в той час жив великий правитель Єрусалиму з династії Айюбідів, який носив ім'я Ель-Мелек Ель-Муат Іса, висічене на камені.

У ті давні часи Ель-Мелек Ель-Муат Іса був мирним султаном без армії, та найбільше боявся, що коли хрестоносці прийдуть на його землю, вони відвоюють її. Він навіть побудував в 1212 році міські укріплення, і на кожній вежі наказав висікти той самий напис, який виявили вчені, щоб потім повернути свої території без праці. Але коли він зрозумів, що протистояти хрестоносцям не зможе, Ель-Мелек Ель-Муат Іса наказав знести всі міські укріплення. Хоча солдати так і не дійшли до міста Іси.

Пізніше стіни були перебудовані, а ті самі камені з веж з висіченим ім'ям використовували як фундамент для стін західного укріплення цитаделі. Там вони і лежали в очікуванні, поки археологи їх не виявили.

Як писав "Апостроф" раніше, вчені дізналися, що 7 тис. років тому наконечники стріл робили з людських кісток.