RU  UA  EN

Неділя, 22 грудня
  • НБУ:USD 41.55
  • НБУ:EUR 43.25
НБУ:USD  41.55
Суспільство

Новини

21 грудня

20 грудня

Всі новини

Коли Україна послабить карантин: у Раді назвали важливу умову

Такі країни як Ізраїль, Данія, Франція, Швеція та інші поступово відмовляються від карантинних обмежень. Україна в перспективі теж піде шляхом європейських країн , але тільки за умови великої кількості вакцинованого населення.

Про об'єктивні фактори, на підставі яких може відбутися послаблення обмежень, розповідає Михайло Радуцький - голова Комітету ВР з питань здоров'я нації.

Він виділяє три основні умови: високий рівень вакцинації, щеплення переважеої більшості осіб з групи ризику, прогнозований пік хвилі коронавірусу.

"В Ізраїлі щеплено двома дозами 65% населення, бустерною – 55%, у Данії повний курс вакцинації пройшли 81%, бустер - 61%, у Франції – дві дози отримали 78%, бустер – 50%, у Швеції – щеплені двома дозами 73%, бустерною – 41%. Навіть попри це, карантинні обмеження, пов’язані з контактуванням з людьми з груп ризику, продовжують діяти. Наприклад, у Данії вхід до лікарень чи будинків догляду за літніми людьми дозволений за умови наявності довідки про вакцинацію та у масці. Також для осіб із пригніченим імунітетом (наприклад, ВІЛ-інфікованих) рекомендована четверта доза вакцини", - пояснює Радуцький

Також він додає, що вищеперераховані країни вже перенесли пік захворюваності, і зараз там кількість інфікувань стрімко спадає. В Україні ж пік захворюваності на "Омікрон" прогнозується на середину-кінець лютого.

"Важливо, що скасування маскового режиму жодним чином не стосуєтьсявимог щодо вакцинації! Скажімо, у Франції на початку осені ввели обов’язкову вакцинацію для медичних працівників, вона діє й зараз. Деякі країни, навпаки, ще більше посилюють вимоги до щеплення від СOVID-19", - наголошує голова Комітету ВР з питань здоров'я нації.

В Австрії обов'язковій вакцинації підпадають усі повнолітні особи, окрім вагітних жінок, людей з протипоказаннями або ж ті, хто тільки одужав від коронавірусу. Усім іншим громадянам Австрії, котрі відмовляться вакцинуватися, загрожує штраф від 600 до 3,6 тис. євро.

"В Україні ситуація істотно відрізняється від країн, що відмовляються від обмежень. У нас вакциновано приблизно 50% дорослого населення, низький рівень щеплення груп ризику (лише 40% в категорії 60+), бустерну дозу отримали 450 тис осіб, тобто лише кілька відсотків населення. А головне – пік цієї хвилі коронавірусу очікуємо десь за два тижні", - запевняє Михайло Радуцький.

З цих причин суттєве послаблення карантину не можливе. Однак, також не буде і запровадження жорсткого карантину - лише адаптивний, який довів свою ефективність.

"Навіть за умови антирекордів за кількістю інфікованих ми не переводимо регіони до "червоних зон", адже кількість госпіталізацій та летальних випадків залишаться на низькому рівні. А вчора міністерство скоротило термін самоізоляції з 10 до 5 днів. Якщо симптоми коронавірусної хвороби відсутні, самоізоляцію можна завершувати через 5 днів із початку захворювання", - резюмував Радуцький.

Раніше "Апостроф" повідомляв про те, що в Україні скоротили терміни лікування та самоізоляції при коронавірусі.