RU  UA  EN

Пʼятниця, 22 листопада
  • НБУ:USD 41.00
  • НБУ:EUR 43.00
НБУ:USD  41.00
Суспільство

Новини

22 листопада

Всі новини

Якщо у вас вилучили авто на потреби армії: українцям дали детальне пояснення

Під час воєнного стану закон дозволяє відчужувати автомобілі громадян для потреб держави та ЗСУ без згоди власників. Після війни машину можна повернути, якщо вона вціліла.

Про це розповідає "Дорожній адвокат".

Забирати авто має право лише військове командування: тобто ані територіальна оборона, ані поліція не наділені повноваженнями відчужувати майно громадян. Відчуження авто здійснюється на підставі наказу військового командування та згоди відповідного органу місцевої влади (у місцях бойових дій). Тому якщо вам повідомляють про вилучення транспортного засобу, ви маєте право ознайомитись із відповідними документами.

Відчуження машини складає підставі акта встановленого зразка. Форму акта затверджено постановою КМУ від 31.10.2012 №998.

В акті зазначаються:

  • назва військового командування та органу, який погодив рішення про примусове відчуження;
  • відомості про власника автомобіля;
  • відомості про документ на право власності (за наявності);
  • опис майна, відомості про реєстраційний номер транспортного засобу, марку, модель, номер шасі, рік випуску та інших реєстраційних даних.

Акт підписується власником автомобіля, уповноваженими особами військового командування та органом місцевої влади, який погодив відчуження майна, до нього додається висновок про вартість авто на дату його оцінки. Ці документи вручаються під розписку особі, у якої вилучається майно, їх слід зберігати.

Власники відчужених автомобілів мають право на компенсацію їхньої вартості. Для повної компенсації за примусово відчужене майно, власник після скасування воєнного стану звертається до військового комісаріату за місцем відчуження майна із заявою. До нього необхідно додати акт та висновок про вартість майна. У разі їх відсутності – компенсацію отримати неможливо.

За наслідками розгляду заяви військовий комісаріат оформляє висновок про виплату компенсації. Її виробляє військкомат у порядку черговості за рахунок коштів державного бюджету. Усі суперечки, пов'язані з виплатою, вирішуються у судовому порядку.

Якщо після війни вилучений автомобіль уцілів, а колишній власник наполягає на його поверненні, таке повернення здійснюється у судовому порядку.

Як розповідав "Апостроф", у Миколаївській області у водіїв, які сідають за кермо п'яними, авто забирають на потреби ЗСУ.