RU  UA  EN

Середа, 23 жовтня
НБУ:USD
  • НБУ:USD
  • НБУ:EUR
24.65
Суспільство

Ліга Європи 2019/20: усі новости, результати, відео

Новини

23 жовтня

22 жовтня

Всі новини

Новости партнеров

Загрузка...

Вчені зробили несподівану заяву про вік Всесвіту: деталі відкриття

Вчені з Інституту Макса Планка заявили про те, що Всесвіт може бути на два мільярди років молодше, ніж вважалося до цього.

Про це повідомляє Naked science.

Розрахунки дослідників показали, що вік Всесвіту складає 11,4 мільярда років, а не 13,7 мільярда, як вважалося раніше. Його вік оцінюють, використовуючи рух зірок для того, щоб зрозуміти, наскільки швидко він розширюється. Швидкість розширення називають постійною Хаббла, збільшення її числа означає, що Всесвіт розширюється швидше, а його вік - нижче.

В ході нового дослідження вчені провели розрахунки постійної Хаббла і отримали значення, рівне 82,4, що відповідає віку Всесвіту в 11,4 мільярда років.

"Для розрахунків дослідники застосовували концепцію гравітаційного лінзування. Вона полягає в тому, що об'єкти з великою масою можуть викривляти простір-час навколо себе, таким чином дозволяючи дивитися через них на далекі об'єкти, як крізь лінзу. Вчені використовували особливий тип цього ефекту, який називається лінзуванням з затримкою часу. За допомогою такого методу астрономам вдалося отримати інформацію про два далеких об'єктах і оцінити прискорення, з яким вони віддаляються від Землі", - йдеться в повідомленні.

Однак вчені не впевнені, що їх значення є найбільш точним з усіх, отриманих на даний момент. Насправді, вік Всесвіту може бути як менше, так і більше.

Як повідомляв "Апостроф", Національне управління США з аеронавтики і дослідженню космічного простору (NASA) заявило про можливе пілотованому польоті на Марс в 2033 році.

Новости партнеров

Загрузка...