RU  UA  EN

Понеділок, 19 серпня
НБУ:USD
  • НБУ:USD
  • НБУ:EUR
25.05
Світ

Читайте нас у Telegram-каналі

Новини

17 серпня

16 серпня

14 серпня

13 серпня

12 серпня

10 серпня

Всі новини

Новости партнеров

Загрузка...

Випробовували ядерний реактор: з'явилися шокуючі подробиці вибуху на військовій базі в Росії

У Російській Федерації зробили сенсаційну заяву про причини вибуху під Северодвінськом - фізики стверджують, що в Білому морі вибухнув ядерний реактор.

Про це повідомляє "Фонтанка".

Йдеться про вибух малогабаритного ядерного реактора, що є частиною двигуна об'єкта військового призначення.

За словами директора Російського федерального ядерного центру - Всеросійського науково-дослідного інституту експериментальної фізики Валентина Костюкова, трагедія сталася не на береговій частині полігону, як стверджувало раніше Міноборони Росії, а в акваторії Білого моря.

Костюков уточнив, що підготовка до випробування нової зброї тривала більше року.

"Ці люди неодноразово брали участь в аналогічних подібних роботах і завжди отримували результат. Ланцюг трагічних випадковостей, невизначеностей... За попереднім аналізом ми бачили, що вони (загиблі, - ред.) боролися за те, щоб взяти ситуацію в руки. Але, на жаль, це не вдалося", - підкреслив він.

У свою чергу, заступник Костюкова, член-кореспондент РАН Олександр Чернишов підтвердив інформацію про короткочасний радіоактивний стрибок у місті Северодвінськ, що розташований у 30 кілометрах від місця катастрофи.

"Встановили прямими вимірами на Севмаші, що радіаційне підвищення фону було в два рази і тривало не більше години. Ніяких остаточних радіоактивних забруднень ні наші експерти, ні зовнішні експерти не зареєстрували", - зазначив він.

Над якою саме зброєю працювали вчені-випробувачі, фізики не сказали.

Як повідомляв "Апостроф", в результати вибуху під Северодвінськом загинули п'ятеро людей, троє у важкому стані, але їх життю нічого не загрожує.

Новости партнеров

Загрузка...