Росія продовжує використовувати африканські країни як інструмент для реалізації своїх геополітичних цілей. За даними української розвідки, агресор застосовує континент для доступу до природних ресурсів, вербування бійців на війну проти України та систематичного поширення дезінформації.
Про це повідомляє ГУР, передає "Апостроф".
Військова присутність та найманці
Після ліквідації ПВК "Вагнер" Росія реорганізувала свої сили в так званий "африканський корпус". Як пояснив представник Головного управління розвідки Міністерства оборони України Андрій Черняк, це угруповання продовжує підтримувати військові режими та збройні формування в різних країнах континенту. За словами Черняка:
"Поки що зарано говорити про втрату росією своїх позицій в Африці".
Когнітивна зброя та пропаганда
Крім військових інструментів, Росія активно розбудовує мережу гібридного впливу через підконтрольні організації, зокрема так звані "рускіє дома". Спецслужби країни-агресора використовують дезінформацію, штучний інтелект та конспірологічні теорії для розпалювання конфліктів.
Андрій Черняк наголосив на масштабах цієї діяльності:
"Сьогодні Африка стала масштабним полігоном для застосування росією когнітивної зброї. Щонайменше у 22 країнах російські спецслужби підтримують конвеєр фейкових новин, який охоплює мільйони людей, провокує насильство, сприяє легітимізації військових переворотів та залякує представників громадянського суспільства".
Раніше ми повідомляли, що Росія використовує майданчик ЮНЕСКО для поширення пропаганди та впливу на ЗМІ в країнах Африки. Для цього Москва внесла 250 тисяч доларів до Міжнародної програми розвитку комунікацій (IPDC), що працює в системі ООН.