Чотирьох українських членів екіпажу, яких у квітні під час перебування в Ормузькій протоці захопили представники іранського Корпусу вартових ісламської революції, звільнили завдяки зусиллям українських дипломатів.
Про це повідомив речник Міністерства закордонних справ України Георгій Тихий у коментарі журналістам, передає hromadske.
Затримані громадяни працювали на контейнеровозі "Epimonidas". Одразу після інциденту представники МЗС, зокрема співробітники посольства України в Греції та Департаменту консульської служби, з'ясували особи бранців.
Протягом усього часу дипломатичні представники комунікували з близькими моряків, грецьким судновласником і партнерами, щоб знайти варіанти для їхнього повернення.
На сьогодні чоловіки вже залишили межі Ірану, повернулися до своїх сімей та перебувають у безпеці. Медичний стан звільнених оцінюють як задовільний.
"Ми вдячні колегам-дипломатам країн-партнерів, представникам компанії-судновласника та всім, хто долучився до повернення наших моряків. Це незмінний принцип української дипломатичної служби: Україна не залишає своїх людей", — заявив Тихий.
Продовження після рекламиРЕКЛАМА
Нагадаємо, Міжнародна морська організація (ІМО) оголосила про підготовку масштабної операції з евакуації приблизно 11 тис. моряків, які опинилися заблокованими на суднах в Ормузькій протоці.