RU  UA  EN

Вівторок, 30 квітня
  • НБУ:USD 39.30
  • НБУ:EUR 41.95
НБУ:USD  39.30

Допомогти Збройним Силам України! Посилання для переказів

Що робити, якщо кошеня не ходить у лоток?

новини компаній

Привчити кошеня до туалету — один із першочергових обовʼязків кожного власника. Інше завдання — слідкувати, щоб кошеня не припинило користуватися лотком через деякий час. Зʼясуймо, як розпочати навчання й уникнути відмови тварини від туалету.

З чого розпочати привчання до туалету

Використовуйте базові поради, щоб швидко привчити кошеня до лотка:

  1. Підготуйте необхідне. Знадобиться лоток, наповнювач, лопатка для прибирання фекалій і сміттєві пакети. Бажано використовувати наповнювач без запаху з дрібними гранулами, які не травмують тендітні лапки кошеняти. Під лотком можна розмістити килимок для запобігання забруднення й пошкодження підлоги, коли кіт зашкрябає наповнювач.
  2. Розмістіть котячий лоток у тихому, теплому, захищеному від протягу місці. Якщо у будинку два поверхи, поставте по туалету на кожному з них. Фахівці рекомендують купувати стільки лотків, скільки котів живе в оселі, й один додатково.
  3. «Познайомте» тварину з туалетом. Віднесіть кошеня в лоток, щоб воно мало змогу його дослідити. Повторюйте цю процедуру після сну та годування для закріплення звички. А також щоразу, коли бачите, як тварина шукає місце для справляння природних потреб. Після «знайомства» не переміщуйте лоток.

Зберігайте спокій і позитивний настрій — кошеня навчиться не одразу. Не карайте та не лайте улюбленця. Прибирайте небажану купку або калюжу та продовжуйте тренування.

Нестерилізовані кошенята (навіть привчені до туалету) мітять сечею територію. Кастрація (стерилізація) – може розвʼязати цю проблему.

Чому кошеня не користується лотком

Деякі коти дуже перебірливі у виборі туалету. Якщо тренування не принесло результатів або кошеня раптово відмовилося ходити в лоток, варто щось змінити. Наприклад, кошеняті можуть не подобатися такі речі, як:

  • спільне використання лотка з іншими котами;
  • запах чи текстура наповнювача;
  • розмір чи форма лотка;
  • розташування туалету.

Іноді тварині складно забиратися в лоток, тож спробуйте вибрати модель із низьким бортиком. Якщо лоток закритий, кришка може бути занадто низькою. А деяким котам, навпаки, не до вподоби відкрита модель — у ній вони не почуваються в безпеці.

Кошеня може відмовитися користуватися туалетом, коли в ньому вже наявні фекалії чи сеча. Допоможе частіше чищення лотка, ідеально — щодня. Якщо у вас більше одного кота, рекомендується випорожнювати лоток кілька разів на день.

Стрес чи можливі проблеми зі здоров’ям можуть стати ще однією причиною того, що привчене до туалету кошеня перестає ним користуватися. Згадайте, які зміни сталися вдома, та проконсультуйтеся з ветеринаром.

Більшість кошенят швидко звикають до лотка. Забезпечте тварині комфорт, спокій і регулярний профілактичний ветеринарний огляд — це допоможе розвʼязати питання з туалетом раз і назавжди.

*Матеріал розміщено на правах реклами.

Знайшли помилку - видiлiть та натиснiть Ctrl+Enter