За результатами зустрічі у форматі "енергетичного Рамштайну", яка відбулася в польському Ґданську, міжнародні партнери оголосили про надання додаткової фінансової допомоги та нових внесків до Фонду підтримки енергетики України. Загальна сума виділених коштів на відновлення пошкодженої інфраструктури становитиме щонайменше €375 млн.

Про це повідомив перший віцепрем'єр-міністр — міністр енергетики України Денис Шмигаль.

Згідно з підсумками засідання, кошти на підтримку українського енергосектору розподілилися так:

Продовження після реклами
РЕКЛАМА
  • Сполучені Штати Америки нададуть $175 млн;
  • Швеція спрямує €137 млн;
  • Норвегія виділить €77 млн;
  • Литва внесе €4 млн;
  • Естонія забезпечить €2,125 млн;
  • Ісландія внесе €550 тис.

"Дякую кожній державі, міжнародній організації та компанії, які залишаються поруч з Україною. Ця підтримка допомагає відновлювати енергетичну інфраструктуру, захищати критичні об’єкти та забезпечувати мільйони українців світлом. Разом зміцнюємо енергетичну стійкість України. Світло переможе!" — зазначив Шмигаль.

25 червня у польському Гданську стартувала дводенна конференція з питань відновлення України (URC-2026), яка триватиме 25–26 червня. Українську офіційну делегацію на заході очолила прем'єр-міністерка України Юлія Свириденко. 

Продовження після реклами
РЕКЛАМА
Завантаження...