За результатами зустрічі у форматі "енергетичного Рамштайну", яка відбулася в польському Ґданську, міжнародні партнери оголосили про надання додаткової фінансової допомоги та нових внесків до Фонду підтримки енергетики України. Загальна сума виділених коштів на відновлення пошкодженої інфраструктури становитиме щонайменше €375 млн.
Про це повідомив перший віцепрем'єр-міністр — міністр енергетики України Денис Шмигаль.
Згідно з підсумками засідання, кошти на підтримку українського енергосектору розподілилися так:
- Сполучені Штати Америки нададуть $175 млн;
- Швеція спрямує €137 млн;
- Норвегія виділить €77 млн;
- Литва внесе €4 млн;
- Естонія забезпечить €2,125 млн;
- Ісландія внесе €550 тис.
"Дякую кожній державі, міжнародній організації та компанії, які залишаються поруч з Україною. Ця підтримка допомагає відновлювати енергетичну інфраструктуру, захищати критичні об’єкти та забезпечувати мільйони українців світлом. Разом зміцнюємо енергетичну стійкість України. Світло переможе!" — зазначив Шмигаль.
25 червня у польському Гданську стартувала дводенна конференція з питань відновлення України (URC-2026), яка триватиме 25–26 червня. Українську офіційну делегацію на заході очолила прем'єр-міністерка України Юлія Свириденко.