Нідерланди нададуть €178 млн для підготовки України до зимового періоду та розвитку розподіленої генерації.
Про це повідомив прем'єр-міністр України Денис Шмигаль.
За його словами, нідерландська сторона також готується вже восени передати Україні декомісовані газові турбіни.
На полях конференції URC-2026 у Ґданську глава українського уряду спільно з міністром зовнішньої торгівлі та розвитку співробітництва Нідерландів Шурдом Шурдсмою підписали Дорожню карту співпраці між країнами в енергетичній сфері. Цей документ передбачає насамперед координацію спільних дій для підготовки України до опалювального сезону 2026/2027 років, зокрема в питаннях пошуку та прискореної закупівлі критично важливого обладнання.
Сторони також спільно працюватимуть над оцінкою та залученням устаткування з виведених з експлуатації електростанцій Нідерландів для формування необхідних резервів і відновлення пошкоджених енергетичних об'єктів в Україні.
Окремим вектором взаємодії визначено розвиток розподіленої генерації, залучення нідерландських технологій та участь приватного сектору в реалізації відповідних проєктів. Українська сторона вже передала партнерам перелік пріоритетних потреб і розраховує на постачання когенераційних установок та іншого обладнання для посилення стійкості енергосистеми.
Наразі загальний фінансовий внесок Нідерландів до Фонду підтримки Forgot енергетики вже перевищує €100 млн.
Нагадаємо, за результатами зустрічі у форматі "енергетичного Рамштайну", яка відбулася в польському Ґданську, міжнародні партнери оголосили про надання додаткової фінансової допомоги та нових внесків до Фонду підтримки енергетики України. Загальна сума виділених коштів на відновлення пошкодженої інфраструктури становитиме щонайменше €375 млн.