У Росії на нараді з питань постачання палива, яка відбулася 22 червня під головуванням віце-прем’єра Олександра Новака, було порушене питання про імпорт палива та його субсидування на тлі падіння виробництва після українських атак на нафтопереробні заводи (НПЗ).

Про це повідомляє агенція Reuters із посилання на два джерела в галузі.

Як зазначається, зокрема, на нараді розглядалося питання про субсидування імпортного палива для обмеження цін, адже це "чутливе питання" для населення, здатне спровокувати зростання інфляції.

Продовження після реклами
РЕКЛАМА

"Росія розглядає можливість імпорту палива та субсидування його для обмеження цін як способи пом'якшення перебоїв у постачанні бензину та дизельного палива, спричинених українськими ударами по нафтопереробних заводах", — йдеться у статті.

За даними джерел у галузі, минулого тижня Росія втратила близько 25% свого обсягу виробництва бензину проти середньодобового показника за червень 2025 року. Водночас обсяг виробництва впав до близько 90 000 метричних тонн на добу.

Місто Севастополь у контрольованому Росією Криму заявило, що обмежило години роботи громадського транспорту, магазинів, кафе та вуличного освітлення, а також заборонило масові заходи на свіжому повітрі, окрім раніше оголошених обмежень на продаж палива.

Продовження після реклами
РЕКЛАМА

Численні російські регіони, третього за величиною виробника сирої нафти у світі, повідомили про обмеження на продаж палива, зростання цін на нафтопродукти та довгі черги на заправних станціях.

Росія зазвичай експортує різні нафтопродукти, а також сиру нафту. Однак українські атаки на її нафтопереробні заводи змусили її заборонити експорт бензину та авіаційного палива.

Раніше ми писали, що у різних областях Росії продовжують надходити повідомлення про перебої з постачанням бензину та дизельного пального. На окремих автозаправних станціях паливо відсутнє повністю, а водії змушені годинами стояти в чергах у пошуках можливості заправитися.

Завантаження...