Генеральний директор Укрпошти Ігор Смілянський заявив, що компанія завершила перші п'ять місяців 2025 року з прибутком, попри втрати майна через війну.
Про це він розповів в інтерв'ю "Апострофу".
За словами Смілянського, наразі Укрпошта проходить аудит, тому точну суму прибутку він не назвав, однак йдеться про мільйони гривень.
"Укрпошта закінчила перші п'ять місяців з прибутком. Це унікальний випадок, тому що всі пошти Європи, крім Укрпошти і пошти Німеччини, отримують субсидії", — сказав він.
Як приклад керівник компанії навів державні поштові оператори інших країн.
"Пошта Польщі отримує 170 млн євро на рік, Пошта Франції — 500 млн євро на рік. Чому? Пошти працюють там, де невигідно", — зазначив Смілянський.
Продовження після рекламиРЕКЛАМА
За словами Смілянського, з початку повномасштабного вторгнення Укрпошта втратила 420 автомобілів, понад тисячу відділень залишилося на тимчасово окупованих територіях, а ще понад 500 були знищені. Додаткових збитків компанія зазнала через російські атаки на логістичну інфраструктуру.
Попри це, за його словами, Укрпошта не отримує фінансування з державного бюджету.
"Укрпошта не бере ні копійки у держави. За минулий рік компанія виплатила 3,6 млрд грн податків", — заявив він.
Смілянський також пояснив, що одним із факторів прибутковості стала масштабна модернізація компанії. За його словами, протягом війни Укрпошта відкрила 22 нові сортувальні центри та інвестувала 14 млн євро власних коштів в автоматизацію процесів.
"Усі посилки сортуються роботами і відправляються на наступний день".
За словами очільника компанії, автоматизація дозволила суттєво підвищити продуктивність сортування. Якщо раніше працівники обробляли до 600 посилок на годину, то сучасні сортувальні лінії здатні обробляти до 8 тисяч відправлень за той самий час.
Водночас Смілянський зазначив, що через модернізацію выдбувається скорочення персоналу, однак наголосив, що зарплати працівників, які залишилися працювати на нових потужностях у Києві, зросли з 12 тисяч до 40 тисяч грн.
Нагадаємо, що 8 червня внаслідок нічної атаки Shahed у Харкові було частково знищено хаб "Укрпошти".