Україна підписала зі Світовим банком угоду про виділення фінансової допомоги у розмірі $3,39 млрд.

Про це повідомила прем'єр-міністерка Юлія Свириденко.

Вона також висловила вдячність президенту Світового банку Аджаю Банзі за багаторічну підтримку української держави.

Продовження після реклами
РЕКЛАМА

Пакет домовленостей уклали Міністерство фінансів України та Світовий банк на полях конференції URC. Співпраця відбувається в межах Першої Програми політики розвитку робочих місць та зростання приватного сектору (DPO). Отримані кошти спрямують на фінансування пріоритетних видатків державного бюджету та підтримку макрофінансової стабільності України.

Затверджена угода складається з двох основних частин. По-перше, вона передбачає надання $1,04 млрд позики на політику розвитку, з яких $500 млн забезпечені гарантією Великої Британії, а ще $540 млн — гарантією Японії. По-друге, документ включає $2,35 млрд грантового фінансування від Фонду F.O.R.T.I.S. Ukraine FIF.

Підписання цих домовленостей стало можливим завдяки масштабній роботі над реформами. Україна повністю виконала всі умови програми, ухваливши 13 законів і 7 підзаконних актів. Ці рішення стосуються сфер публічних закупівель, факторингу, інтеграції українського енергетичного ринку з ЄС, розвитку аграрного сектору, ветеранського підприємництва, дошкільної та професійної освіти, житлової політики, а також відновлення системи моніторингу парникових газів.

Продовження після реклами
РЕКЛАМА

Під час зустрічі сторони окремо обговорили наступний етап двостороннього партнерства. Наразі триває спільна робота над концепцією "Економіки майбутнього" — довгостроковою стратегією, яка має визначити вектор розвитку української економіки після завершення війни.

Серед інших пріоритетів визначено сучасну житлову політику, зокрема масштабування доступної іпотеки та створення умов для придбання власного житла мільйонами українців, що є ключовим елементом для їхнього повернення додому. 

Окрему увагу приділили процесу приватизації, яка має бути поетапною, прозорою та максимально вигідною для держави, щоб залучати стратегічних інвесторів і збільшувати вартість українських активів замість їхнього поспішного продажу.

Віцепрем’єр-міністр з відновлення — міністр розвитку громад та територій Олексій Кулеба напередодні заявив, що на п’ятій Конференції з відновлення України, що проходить 25-26 червня у Гданську, Мінрозвитку планує підписання угод більш як на €1,5 млрд.

Завантаження...