Попри те, що через безпекові ризики в Києві офіційно не відкривали літній пляжний сезон, муніципальні зони відпочинку підготовлені до прийому відвідувачів. Усі 15 міських пляжів пройшли необхідну санітарну та технічну підготовку.

Про це в етері телеканалу "Апостроф" розповів начальник служби утримання водних об'єктів КП "Плесо" Андрій Логвіненко.

За його словами, попри відсутність офіційного відкриття сезону, люди активно відвідують київські пляжі. Підприємство робить усе можливе, щоб перебування там було комфортним і безпечним: встановлює душові, питні фонтанчики, кабіни для переодягання, облаштовує доріжки до води, а також проводить регулярне прибирання та санітарну обробку.

Продовження після реклами
РЕКЛАМА

"Ми робимо максимально все, що від нас залежить, для того, щоб перебування на зоні відпочинку було максимально комфортним для людей. Встановлені душові стійки, питні фонтанчики, зроблені доріжки до води, встановлені кабіни для переодягання, проводиться механізована чистка піску, проводяться санітарно-епідеміологічні заходи", — зазначив Логвіненко.

Головні правила безпеки під час літнього відпочинку

У КП "Плесо" наголосили на важливості дотримання правил безпеки під час відпочинку біля води. Наразі на муніципальних пляжах столиці працюють 60 лайфгардів, які несуть службу на 14 рятувальних постах.

Вони не лише надають допомогу у разі небезпеки, а й проводять профілактичну роботу, зокрема попереджають людей про ризики стрибків із мостів та інших споруд. Логвіненко наголосив, що подібні інциденти, на жаль, трапляються регулярно. Попри численні попереджувальні знаки та оголошення, деякі відпочивальники продовжують нехтувати правилами безпеки. Водночас рятувальники не мають законних підстав фізично забороняти людям перебувати на мостах чи здійснювати небезпечні стрибки.

Продовження після реклами
РЕКЛАМА

Найпоширенішими порушеннями правил безпеки залишаються купання у стані алкогольного сп'яніння та нехтування власним самопочуттям під час спеки. У КП "Плесо" нагадують, що вода є зоною підвищеної небезпеки, а алкоголь значно знижує координацію та швидкість реакції.

"По-перше, це не відпочивати біля води у стані алкогольного сп'яніння, тому що вода — це зона підвищеної небезпеки. Якщо людина у стані алкогольного сп'яніння, то в неї вже порушується координація", — наголосив Логвіненко.

Він зазначив, що необхідно уважно стежити за власним самопочуттям, особливо під час спеки, та звертатися по допомогу до медичних пунктів, які працюють на пляжах. Логвіненко наголосив, що батьки не повинні залишати дітей без нагляду навіть на короткий час. 

"Найголовніше — це постійний контроль за дітьми. Дитина — це дитина, і дуже мало часу треба та не потрібна велика глибина для того, щоб сталася трагедія. Тому візуальний контроль повинен бути постійно на пляжі", — підкреслив він.

Алгоритм дій, якщо людина тоне

Логвіненко наголосив, що люди повинні реально оцінювати власні можливості. Якщо рятувальників немає поруч, варто насамперед привернути їхню увагу або використати рятувальні засоби — круг, мотузку чи будь-який предмет, який можна подати потерпілому з безпечної відстані. За його словами, спроби самостійного порятунку без відповідних навичок можуть становити загрозу для життя як потопаючого, так і того, хто намагається допомогти.

"Найголовніше люди мають розуміти, що найголовніше — це життя. І людина має чітко враховувати свої сили і іноді краще не йти самому рятувати, а просто привернути увагу рятувальників, кинути круг і навіть гілку якусь", — сказав він.

Пляжі Києва: де можна купатися та як знайти найближче укриття

Він нагадав, що в Києві є 15 муніципальних пляжів, де проводяться всі необхідні заходи з підготовки. Інформацію про них можна знайти на офіційному сайті КП "Плесо". На водоймах, не пристосованих для купання, встановлені відповідні попереджувальні щити.

Також він зазначив, що на всіх муніципальних пляжах розміщені інформаційні стенди з QR-кодами, за допомогою яких можна дізнатися про розташування найближчих укриттів. Під час повітряної тривоги лайфгарди додатково інформують відпочивальників про необхідність пройти до безпечних місць.

Раніше "Апостроф" повідомляв, що на Київщині з початку року на водоймах загинули вже 22 людини. Рятувальники наголошують, що основними причинами трагедій залишаються купання в необлаштованих місцях, нехтування правилами безпеки та вживання алкоголю під час відпочинку біля води.

Завантаження...