У Києві правоохоронці викрили нову корупційну схему з протиправного встановлення інвалідності за гроші. Вартість платної "послуги" становила від 25 до 30 тисяч доларів.

Про це повідомила пресслужба Київської міської прокуратури.

За версією слідства, учасники групи займались оформленням фіктивних документів про нібито перебування громадян на стаціонарному лікуванні та діагностували у них фіктивні тяжкі хвороби.

Продовження після реклами
РЕКЛАМА

Після цього направляли на проходження медичної комісії у визначені заклади, де їм призначали інвалідність ІІ-ІІІ групи.

 

До складу злочинної групи входили голова МСЕК столичної лікарні, двоє лікарів, колишній експерт Центральної військово‑лікарської комісії Міністерства оборони, екс‑керівник одного з районних військкоматів Києва (нині ТЦК та СП), пенсіонер та працівник податкової.

 

Зокрема, колишнього лікаря‑експерта МОУ, який нині є серед підозрюваних, вже обвинувачують в іншій справі у вимаганні 1 500 доларів у пораненого ветерана АТО за оформлення інвалідності. Відповідну справу вже розглядає суд.

Продовження після реклами
РЕКЛАМА
 

Під час обшуків правоохоронці вилучили медичні документи, печатки, бланки, техніку та значні суми готівки — загалом 100 тисяч доларів, з яких 85 тисяч виявили у голови МСЕК.

 

Відповідна схема діяла з 2024 року. Зараз перевіряють інші епізоди та можливі співучасники.

Нагадаємо, у Києві перед судом постане група людей, що допомагала військовозобов'язаним чоловікам під час воєнного стану та мобілізації в країні отримати підроблені документи про інвалідність заради відстрочки та виїзду за кордон.

Завантаження...