24 червня в Музеї історії міста Києва відбулася презентація виставки дитячих робіт – це малюнки переможців і учасників Міжнародного конкурсу дитячої творчості "Шляхами Івана Марчука", який організувала Українська суботня школа у Відні. Про це Апострофу повідомила команда музею.
Подія також стала стартом нового етапу виставкового проєкту "Я сколихнув цей світ" – після оновлення експозиції виставка Івана Марчука продовжила роботу вже у зміненому форматі.
Читайте також: Три покоління мистецької родини: в Києві відкрилась масштабна виставка "Династія Кричевських"
Цьогоріч конкурс об'єднав понад 500 дітей з України та різних країн світу, перетворившись на важливу платформу культурної дипломатії, що знайомить дітей із українським мистецтвом і популяризує його у світі. Організатори конкурсу у Відні наголосили:
Для нас конкурс "Шляхами Івана Марчука" – це більше, ніж конкурс дитячих робіт. Це спосіб показати дітям велич українського мистецтва, дати їм можливість пишатися українською культурою і відчути, що вони самі можуть бути її живою частиною.
Продовження після рекламиРЕКЛАМА
Роботи юних авторів створюють своєрідний діалог із творчістю Івана Марчука і показують, як його мистецтво надихає дітей у різних країнах та культурних середовищах.
Генеральна директорка Музею історії міста Києва Вікторія Муха зазначила:
Для нас надзвичайно важливо, що творчість Івана Марчука знаходить відгук не лише серед професійних митців і поціновувачів мистецтва, а й серед дітей у різних куточках світу. Символічно, що роботи юних художників представлені саме в просторі виставки "Я сколихнув цей світ", адже вони засвідчують, що мистецька спадщина Івана Марчука продовжує жити та знаходити нових послідовників. Ми вдячні організаторам конкурсу за цю важливу ініціативу культурної дипломатії та раді вітати її учасників у Музеї історії міста Києва.
Темою конкурсу стала "Вічність, сплетена мріями", яку учасники осмислювали через власні художні образи, фантазії та творчі пошуки.
Особливо важливо, що незмінним головою журі залишається сам Іван Марчук. Разом із ним роботи оцінювали українські й австрійські художники, академіки та діячі культури.
Серед почесних гостей відкриття були представники Національної академії мистецтв України та організатори конкурсу з Відня.
Нагадаємо, що експозиція "Я сколихнув цей світ" оновилася і продовжить роботу до 5 липня. Після цього ще протягом двох тижнів у музеї діятиме "Майстерня художника", відкрита для відвідувачів до 19 липня.
Напередодні в Києві відкрилась виставка порцеляни 1960-х років.
Цікаві новини для вас:
- У Львові відкрилася нова галерея сучасного мистецтва Strilciv5 з виставкою "Дотики".
- Присвячена 160-річчю Михайла Грушевського: виставка "Враження і фантазії" відкрилась у Києві.
- Як кияни зустріли трагедію на ЧАЕС – Музей окупації міста Києва презентував виставку.