RU  UA  EN

воскресенье, 28 апреля
  • НБУ:USD 39.35
  • НБУ:EUR 42.00
НБУ:USD  39.35
Общество

Помочь Вооружённым Силам Украины! Ссылка для переводов

Новости

28 апреля

27 апреля

Все новости

Сохрани здоровье им: сильные молитвы в день Благовещения 2023

В пятницу, 7 апреля, христиане будут отмечать большой церковный праздник - Благовещение. Это день, когда Дева Мария узнала от архангела Гавриила о зачатии Иисуса Христа, сына Божия. Дословно расшифровывается как "благая весть".

"Апостроф" публикует сильные молитвы в этот день.

Читайте также: Благовещение 2023: история праздника, что нельзя делать и какую молитву надо читать

Молитвы на Благовещение

Молитва на Благовещение Пресвятой Богородице

Воспеваю благодать Твою, Владычице, молю Тя: ум мой обогати. Ступати право мя настави, путем Христовых заповедей. Бдети к песни укрепи, уныния сон отягощающи. Связана пленницами грехопадений, мольбами Твоими разреши, Богоневесто. В нощи мя и во дни сохраняй, борющих враг избавляюще мя. Жизнедателя Бога рождшая, умервщлена мя страстьми оживи. Небесная ми улучити веселия, со всеми святыми, сподоби. Пресвятая Дево, услыши глас непотребнаго раба Твоего. Струю давай мне слезам. Пречистая, души своея скверну очищающи. Стенания от сердца приношу. Душетленных мя пакостей избави, Христа прилежно умоляющи. Ему же честь и поклонение подобает ныне и присно, и во веки веков. Аминь.

Молитва Пресвятой Богородице пред иконой Благовещения

Приими, Всеблагомощная, Пречистая Госпоже Владычице Богородительнице, сия честныя дары, Тебе единей прикладныя от нас, недостойных рабов Твоих, от всех родов избранная, всех тварей небесных и земных вышшая явльшаяся. Понеже бо Тебе ради бысть Господь сил с нами, и Тобою Сына Божия познахом, и сподобихомся Святаго Тела Его и Пречистыя Крове Его. Темже блаженна еси в родех родов, Богоблаженная, Херувимов свет-лейши и Серафимов честнейши сущая. И ныне, Всепетая Пресвятая Богородице, не престай молящися о нас, недостойных рабех Твоих, еже избавитися нам от всякаго совета лукаваго и от всякаго обстояния, и сохранитися нам неврежденным от всякаго ядовитаго прилога диавольскаго. Но даже до конца молитвами Твоими неосужденных нас соблюди, яко да Твоим заступлением и помощию спасаеми, славу, хвалу, благодарение и поклонение за вся в Троице Единому Богу и всех Создателю возсылаем, ныне и присно и во веки веков. Аминь.

Молитва за детей к Пречистой Деве Марии

О, Пресвятая Владычице Дева Богородице, спаси и сохрани под покровом Твоим Моих чад (имена), всех юношей, отроковиц и младенцев, крещеных и безымянных и во чреве матери носимых. Укрой их ризой Твоего материнства, сохрани их в страхе Божием и в послушании родителям, умоли Господа моего и Сына Твоего, да дарует им полезное ко спасению их. Вручаю их Материнскому смотрению Твоему, яко ты еси Божественный покров рабам Твоим. Аминь.

Раньше мы рассказывали, как следует отмечать Благовещение, об основных обычаях и традициях праздника.

  • Вас может заинтересовать

Дополнительный выходной отменили: как украинцы будут отдыхать в апреле 2023

Церковный календарь 2023: список всех праздников в апреле

Страстная неделя 2023: какие запреты нельзя нарушать и как подготовиться к встрече Пасхи