На всіх цих відео, які знімають росіяни, ми не чуємо слова “Україна”. ТГ-канали також цього слова бояться. Є різні евфемізми, наприклад, «колективний ворог». Але слів "Україна" та "українці" вони бояться. «Што случілось» не передбачає пошуку відповіді на питання, хто, чому і за що
Це цікавий поворот історії. Очевидно, хто їх бомбить і за що. Очевидно, кого вони мають звинувачувати. Очевидно, які причини цих ударів. Але вони цього не роблять. Бо немає поняття відповідальності. Ні своєї, ні чужої.
Чому? Бо в них нема розуміння, що субʼєктів у світі багато. Що дієвців багато. Що вони діють з різних причин та з різними наслідками. Для росіян цієї множинності нема. Є тільки один субʼєкт. Цар путін. Можливо, є його дзеркальний двійник — «Америка». Інших субʼєктів дії нема. Як писав Астольф де Кюстін – у цього моря тіл лише одна голова.
Але що це означає? Що абсолютна довіра і абсолютне поклоніння скоро зміниться абсолютною ненавистю. Якщо субʼєкт лише один, то він є джерелом і добра, і зла. І що більше для російського підданого стає зла, то більше він буде звинувачувати в ньому свого царя
Так починається крах імперії зсередини.