Президент Сербії Олександр Вучич заявив, що найближчими тижнями збирається піти у відставку. Буде оголошено дострокові президентські та парламентські вибори.
Про це повідомляє агенція Reuters.
Таку заяву зробив під час акції "Сербія, одна сім'я", яка відбувається у Белграді. Захід проводять на підтримку політики Вучича та керівної Сербської прогресивної партії (СПП).
"Це мої останні дні на посаді президента Сербії. Велике спасибі за вашу віру, і я кажу вам, що служив відданіше, ніж ви думали", — сказав президент.
Він зазначив, що допоможе своїй Сербській прогресивній партії виграти дострокові парламентські вибори заплановані на наступний рік.
Термін його повноважень спливає у середині 2027 року. За чинною конституцією, цей президентський термін для Вучича є останнім.
Як повідомлялося, у сербському Нові-Саді відбулася масштабна антиурядова акція, під час якої тисячі людей вшанували пам'ять 16 загиблих внаслідок обвалу навісу на залізничному вокзалі восени 2024 року. Учасники мітингу також закликали владу призначити дострокові парламентські вибори.