Аналітики Інституту вивчення війни (ISW) заявляють, що українські удари по окупованому Криму посилюють проблеми з паливом, водопостачанням і сприяють відтоку населення з півострова.

За даними ISW, окупаційний “губернатор Севастополя” Михайло Развожаєв 25 червня повідомив, що наявні запаси пального першочергово спрямовуються на забезпечення критичної інфраструктури — медичних закладів, громадського транспорту та інших життєво важливих об’єктів. За його словами, продаж пального цивільним планують відновити після накопичення достатніх резервів, зокрема із запровадженням системи QR-кодів.

Він також визнав, що обмеження в енергопостачанні вже спричинили перебої у роботі систем водопостачання. Окупаційний оператор “Крименерго” того ж дня заявив про запровадження тимчасових обмежень електропостачання, пояснюючи це необхідністю уникнути перевантаження мереж.

Продовження після реклами
РЕКЛАМА

Моніторингові ресурси, на які посилається ISW, повідомляли про значні затори на Керченському мосту — з боку окупованого Криму утворилися черги приблизно з 2450 автомобілів. Водночас на в’їзді на півострів із Таманської сторони заторів не фіксували.

За оцінкою аналітиків, серед тих, хто залишає Крим, можуть бути російські туристи, місцеві жителі, а також військові та представники силових структур, пов’язані з Чорноморським флотом РФ, і окупаційні чиновники.

В ISW вважають, що такий відтік населення може мати довгострокові демографічні наслідки, особливо якщо українська ударна кампанія по об’єктах на півострові триватиме.

Продовження після реклами
РЕКЛАМА

В окупованому Криму призупинили роботу всіх організованих дитячих таборів і програм відпочинку на тлі посилення атак Сил оборони України по російській логістичній інфраструктурі.

Завантаження...