Речник польского президента Рафал Лескевич розповів, що зроблять з орденом Білого орла, відібраним у лідера України Володимира Зеленського.

Про це він повідомив в інтерв’ю для Polsat News.

Лескевич зазначив, що орден, який Зеленський відправив поштою, вже надійшов до Канцелярії президента.

Продовження після реклами
РЕКЛАМА

Речник зауважив, що нагороду передадуть на зберігання до Управління нагород та призначень. 

 "Це найвища польська державна відзнака, вона залишиться у фондах Канцелярії та більше нікому не буде вручена", — пояснив він.

За словами Лескевича, рішення про позбавлення Зеленського ордена не спрямоване проти українського народу. 

Продовження після реклами
РЕКЛАМА

 "Президент Кароль Навроцький чітко заявив: ворогом є Росія, яка становить загрозу для України, Європи та світу", — додав він.

Контекст

19 червня Кароль Навроцький позбавив президента України ордена Білого Орла, що є найвищою держнагородою Польщі.

Підставою стало присвоєння одному з підрозділів Сил спецоперацій ЗСУ почесного найменування на честь Героїв УПА.

Зеленський вислав орден до Польщі поштою. Після цього про відмову від польських нагород заявили експрезиденти України Леонід Кучма, Віктор Ющенко та Петро Порошенко. Аналогічний крок зробили керівник ОП Кирило Буданов, глава МЗС Андрій Сибіга та колишній прем'єр Володимир Гройсман.

21 червня Зеленський повідомив, що його польський колега веде внутрішню політичну боротьбу "за рахунок розпалювання ненависті до українців". Він наголосив, що Навроцький повторює помилкові кроки колишнього прем'єра Угорщини Віктора Орбана.

Також зауважив, що такі кроки ведуть до радикалізації суспільства і може завершитися дуже поганою ескалацією. Президент наголосив, що зараз саме українці захищають та гинуть за безпеку Польщі та всього ЄС, а не навпаки.

Нагадаємо, у канцелярії польського президента зазначили, що ситуація з кожним нагородженим має свої підстави, а рішення щодо українського лідера було зумовлене кроками, які у Варшаві сприйняли як образу.

Завантаження...