Європейська омбудсменка розпочала розслідування щодо президентки Єврокомісії Урсули фон дер Ляєн через відмову ЄК надати доступ до листування в закритому чаті, учасниками якого були президент України Володимир Зеленський та інші європейські лідери.

Про це повідомляє Berliner Zeitung.

У чаті також були канцлер Німеччини Фрідріх Мерц, президент Франції Емманюель Макрон, прем'єр-міністр Італії Джорджія Мелоні та прем’єр-міністр Великої Британії Кір Стармер.

Продовження після реклами
РЕКЛАМА

Про груповий чат вперше стало відомо в січні, коли про нього повідомило Politico. Згодом голландська організація Follow the Money запросила доступ до листування між фон дер Ляєн та главами держав та урядів, що брали участь у ньому. Однак ЄК відмовила.

Омбудсмен Тереза ​​Анжінью розслідує, чи порушила Комісія правила прозорості, коли відмовила в доступі до повідомлень.

Як стверджує ЄК, публікація чатів «зашкодить міжнародним відносинам ЄС (та його держав-членів) з третіми країнами». За повідомленнями ЗМІ, так звана «Вашингтонська група» обмінялася стратегіями взаємодії з президентом США Дональдом Трампом.

Продовження після реклами
РЕКЛАМА

«Я вирішила розпочати розслідування щодо розгляду Комісією запиту заявника відповідно до законодавства ЄС про публічний доступ до документів», – написала Анжінью у листі, цитованому Follow the Money.

Зустріч між представниками Комісії та омбудсменом запланована на середину липня. Очікується, що розслідування триватиме кілька місяців.

Нагадаємо, що у ЄС пропонують ліквідувати дипслужбу блоку на чолі з Каєю Каллас.

Завантаження...