Премʼєр-міністр Великої Британії Кір Стармер оголосив, що піде у відставку.
Про це він сказав у своєму зверненні.
Він залишатиметься на посаді, доки не буде обрано нового лідера Лейбористської партії.
Watch live: My statement. https://t.co/MX7ga3FRGq
— Keir Starmer (@Keir_Starmer) June 22, 2026
Під час звернення перед резиденцією на Даунінг-стріт Кір Стармер розповів про свої досягнення на посаді лідера опозиції та прем'єр-міністра.
Це сталося після того, як Енді Бернем від Лейбористської партії, який окремо складе присягу як член парламенту в понеділок, переконливо переміг на позачергових виборах у Мейкерфілді, значно збільшивши свої шанси на усунення Стармера від посади лідера правлячої Лейбористської партії.
Стармер останні три дні обмірковував свою позицію щодо відставки та те, чи варто йому продовжувати боротьбу зі спробами Бернема усунути його з посади.
У 2024 році лейбористи на чолі зі Стармером здобули переконливу перемогу на виборах у 2024 році, що повернуло їх до влади після 14 років відсутності.
Прем'єрство Стармера відзначилося політичними помилками та низькими рейтингами, що призвело до нищівної поразки на місцевих виборах у травні.
Як пише Bloomberg, відставка Стармера призведе до призначення сьомого прем'єр-міністра за 10 років. Після хаотичних років Brexit, коли Консервативна партія змінила своїх лідерів Девіда Кемерона, Терезу Мей, Бориса Джонсона, Ліз Трасс та Ріші Сунака, Стармер прийшов до влади, обіцяючи нову еру стабільності.