Міністр закордонних справ України Андрій Сибіга відреагував на останні заяви представників РФ щодо нібито відходу США від домовленостей у так званому "дусі Анкориджа". За словами очільника української дипломатії, Росії варто припинити апелювати до неіснуючих домовленостей і натомість зосередитися на реальних переговорах про завершення війни.
Відповідну заяву він опублікував у соцмережі X.
Сибіга зазначив, що лише російська сторона може пояснити, який саме зміст вона вкладає у поняття "дух Анкориджа", згадуючи про зустріч лідерів США та Росії на Алясці.
"Реальність свідчить лише про одне: якщо "дух Анкориджа" взагалі існував, то зараз він остаточно зник. Для Росії головний урок полягає в тому, що будь-які мирні домовленості, сформовані без участі України, не мають перспектив", – наголосив глава МЗС.
Водночас міністр закликав Москву відмовитися від подібної риторики та перейти до предметного діалогу.
"Росії час перестати вірити у примарні домовленості й відповісти на конкретні пропозиції України щодо переговорів для завершення війни. Чим довше Володимир Путін ігноруватиме реальність і віритиме, що здатен досягти своїх цілей військовим шляхом, тим тяжчими будуть наслідки для самої Росії", – підкреслив Сибіга.
"Апостроф" розповідав, які політики повертають відзнаки Польщі.
Також ми писали, що колишній депутат польського Сейму Пйотр Фоглер повернув Навроцькому свою державну нагороду — Золотий Хрест Заслуги.