До суду скеровано обвинувальний акт стосовно командира батальйону безпілотних систем, дії якого призвели до загибелі 19 людей унаслідок російського удару в листопаді 2025-го.
Про це повідомили генеральний прокурор Руслан Кравченко та ДБР.
Як зазначено, 1 листопада 2025 року внаслідок влучання російської ракети по особовому складу, який зібрали для урочистостей, загинули 12 військових і семеро цивільних осіб. Окрім цього, ще 36 армійців дістали поранення.
За висновками розслідування, комбат влаштував збори на честь річниці формування підрозділу та вручення нагород усупереч розпорядженням керівництва ЗСУ. Ці директиви суворо забороняли будь-які масові заходи та перебування особового складу на відкритій місцевості. Крім того, командування не вжило заходів для розосередження підлеглих і не зупинило шикування навіть після сигналів про повітряну загрозу та запуск ракет.
Також з'ясувалося, що напередодні в робочих месенджерах оприлюднили координати, точний час, місце зустрічі та чисельність присутніх. Цю інформацію перехопив противник і використав її для наведення ракетного удару.
26 червня матеріали кримінального провадження разом із обвинувальним актом передали до суду. Військовослужбовцю закидають службову недбалість в умовах воєнного стану, що спричинила тяжкі наслідки. Дії кваліфіковано за ч. 4 ст. 425 Кримінального кодексу України.
Ми також писали, що командування полку "Скеля" офіційно відреагувало на оприлюднене нещодавно журналістське розслідування про велику кількість небойових втрат та випадки знущань у підрозділі.