У середу, 24 червня, внаслідок атаки на команду саперів у Херсонській області двоє співробітників гуманітарної організації Норвезька народна допомога загинули, ще четверо отримали поранення. Усі постраждалі є громадянами України. Після трагедії організація прийняла рішення негайно зупинити всі роботи з розмінування в Україні заради безпеки персоналу.

Про це йдеться в офіційному повідомленні Норвезької народної допомоги, передає "Апостроф".

Деталі нападу

Інцидент стався близько 12:50. Один із працівників загинув на місці, інший пізніше помер у лікарні від отриманих травм. Четверо інших саперів, які зазнали поранень середньої тяжкості, зараз отримують медичну допомогу, їхньому життю нічого не загрожує. 

Продовження після реклами
РЕКЛАМА

Військове керівництво Херсона повідомило, що удару по команді було завдано російською ракетою "Іскандер-М", проте сама організація наразі перевіряє ці дані та уточнює обставини події.

Реакція організації

Генеральний секретар Норвезької народної допомоги Раймонд Йохансен назвав те, що сталося, жахливим. Він підкреслив, що такі напади стають дедалі частішою тенденцією, попри захист гуманітарних місій міжнародним правом.

"Цей напад показує, наскільки небезпечно бути гуманітарним працівником під час війни та конфлікту. На жаль, це частина вкрай тривожної тенденції: гуманітарні організації, такі як наша, захищені міжнародним правом, проте дедалі частіше стають мішенями для нападів", – зазначив Раймонд Йохансен.

Продовження після реклами
РЕКЛАМА

Зараз організація продовжує роботу лише за напрямками реагування на кризові ситуації та підтримки своїх працівників. 

Норвезька народна допомога працює в Україні з 2022 року і має в штаті 475 співробітників, займаючись розмінуванням, продовольчою безпекою та захистом цивільного населення.

Як писав напередодні "Апостроф", російські окупаційні війська обстріляли Високопільську громаду Херсонської області, унаслідок чого загинув співробітник міжнародної гуманітарної організації Norwegian People's Aid (NPA). 

Пізніше у лікарні в Херсонській області помер ще один фахівець із розмінування норвезької гуманітарної організації Norwegian People’s Aid (NPA), який раніше отримав тяжкі поранення внаслідок російського обстрілу Високопільської громади. 

Завантаження...