Вищий антикорупційний суд 24 червня ухвалив рішення про конфіскацію активів колишнього начальника відділу податкової служби в Сумській області Артема Снєжка. Суд визнав майно, яким фактично користувалася родина ексчиновника, необґрунтованим, тому його передадуть у дохід держави.

Про це повідомляє САП, передає "Апостроф".

Що саме конфіскували

У судовому порядку в дохід держави стягнули майно, загальна вартість якого складає 7 мільйонів гривень:

Продовження після реклами
РЕКЛАМА
  • Автомобіль "Lexus RX 350" вартістю 3,1 млн грн.

  • Три квартири та одне паркомісце загальною вартістю 3,9 млн грн.

Деталі схеми

Як з'ясувало слідство, активи оформлювали на підставних осіб, щоб приховати їх від податківців. Зокрема, елітний Lexus у 2023 році придбав товариш посадовця, проте фактично автівкою користувалася дружина Артема Снєжка. Аналіз доходів і витрат підтвердив, що ні чиновник, ні його друг не мали достатньо офіційних коштів для такої покупки.

Продовження після реклами
РЕКЛАМА

Аналогічна ситуація склалася і з нерухомістю, яку купували протягом 2020–2023 років. Хоча квартири та паркомісце було зареєстровано на матір дружини експодатківця, перевірка показала, що жінка не мала легальних доходів для придбання цих об'єктів. Справа базується на матеріалах, зібраних НАЗК, ДБР та прокурорами САП.

Наразі рішення суду ще не набрало законної сили, тому сторона захисту має 30 днів на подання апеляції.

Раніше "Апостроф" також писав, що Вищий антикорупційний суд (ВАКС)​​наклав арешт на активи віцепрем’єр-міністра з відновлення Олексія Кулеби.

Завантаження...