В окупованому Криму припинив роботу міжнародний дитячий центр «Артек». Окупаційна адміністрація повідомила про завершення вивезення дітей після призупинення літньої оздоровчої кампанії на півострові.

Як повідомили у Telegram-каналі окупаційного «МДЦ "Артек"», частину дітей відправили додому, а інших перевели до дитячих оздоровчих таборів Краснодарського краю Росії.

«Виїзд дітей з "Артека" завершено. У зв'язку з тимчасовим призупиненням літньої оздоровчої кампанії в Республіці Крим діти направлені додому та в дитячі оздоровчі табори Краснодарського краю», — заявили представники окупаційної адміністрації.

Продовження після реклами
РЕКЛАМА

За їхніми даними, на території окупованого Криму ще залишаються діти в трьох заміських закладах оздоровлення. Їхній виїзд триває як разом із батьками, так і організованими групами. Водночас у Севастополі пришкільні та заміські табори продовжують працювати у штатному режимі.

Нагадаємо, що з 22 червня окупаційна влада Криму офіційно призупинила бронювання місць у дитячих таборах до 1 вересня 2026 року. Відповідний указ був оприлюднений на сайті підконтрольного Росії уряду Криму.

Документ передбачає заборону на бронювання, прийом та розміщення дітей і дитячих груп у закладах відпочинку для участі в туристичних, освітніх та інших заходах.

Продовження після реклами
РЕКЛАМА

Місцеві телеграм-канали повідомляли, що сьома зміна в «Артеку», яка мала стартувати 21 червня, так і не розпочалася. Дітей до табору не прийняли, а Міністерство оборони РФ заявило про їхнє планове повернення додому.

Варто зазначити, що за всю історію існування «Артек» призупиняв свою діяльність лише кілька разів: під час Другої світової війни у 1941–1944 роках, у 2009 році через фінансову кризу та у 2014 році після окупації Криму Росією.

Завантаження...