Кількість загиблих та поранених мирних жителів в Україні через російські повітряні атаки у травні досягла найвищого рівня за останні роки. Лише за минулий місяць постраждало понад дві тисячі людей, а ворожі удари продовжують руйнувати не лише енергетичну інфраструктуру, а й об'єкти культурної спадщини.
Про це заявив на засіданні Ради Безпеки ООН помічник генсека з питань Близького Сходу, Азії та Тихоокеанського регіону Мохамед Халед Хіарі, передає "Апостроф".
Статистика втрат
Згідно з даними Управління Верховного комісара ООН з прав людини, у травні 2026 року в Україні загинули щонайменше 274 цивільні особи, а ще 1763 людини отримали поранення. Помічник генсека Мохамед Халед Хіарі наголосив:
"Це найвищий місячний показник загиблих і поранених починаючи з квітня 2022 року".
Загалом від початку повномасштабного вторгнення Росії ООН підтвердила загибель понад 16 тисяч цивільних, серед яких 796 дітей. Ще понад 46,5 тисяч мирних жителів отримали поранення. В організації зазначають, що реальна кількість жертв, ймовірно, значно вища.
Руйнування культурної спадщини
Окремо в ООН наголосили на систематичних ударах по об'єктах культури та історії. Зокрема, під час обстрілу 17 червня пошкоджень зазнала Києво-Печерська лавра, що є пам'яткою ЮНЕСКО, а до того ворожий безпілотник влучив у Харківський художній музей. Загалом, за даними ЮНЕСКО, з лютого 2022 року в Україні пошкоджено вже понад 530 культурних об'єктів.
Під час засідання Мохамед Халед Хіарі закликав до негайної деескалації конфлікту, припинення вогню та дотримання міжнародного права заради встановлення справедливого миру.
А представник США Дан Негреа закликав Росію негайно припинити вогонь та розпочати мирні переговори з Україною.