Кількість загиблих та поранених мирних жителів в Україні через російські повітряні атаки у травні досягла найвищого рівня за останні роки. Лише за минулий місяць постраждало понад дві тисячі людей, а ворожі удари продовжують руйнувати не лише енергетичну інфраструктуру, а й об'єкти культурної спадщини.

Про це заявив на засіданні Ради Безпеки ООН помічник генсека з питань Близького Сходу, Азії та Тихоокеанського регіону Мохамед Халед Хіарі, передає "Апостроф".

Статистика втрат

Згідно з даними Управління Верховного комісара ООН з прав людини, у травні 2026 року в Україні загинули щонайменше 274 цивільні особи, а ще 1763 людини отримали поранення. Помічник генсека Мохамед Халед Хіарі наголосив: 

Продовження після реклами
РЕКЛАМА

 

"Це найвищий місячний показник загиблих і поранених починаючи з квітня 2022 року".

 

Продовження після реклами
РЕКЛАМА

Загалом від початку повномасштабного вторгнення Росії ООН підтвердила загибель понад 16 тисяч цивільних, серед яких 796 дітей. Ще понад 46,5 тисяч мирних жителів отримали поранення. В організації зазначають, що реальна кількість жертв, ймовірно, значно вища.

Руйнування культурної спадщини

Окремо в ООН наголосили на систематичних ударах по об'єктах культури та історії. Зокрема, під час обстрілу 17 червня пошкоджень зазнала Києво-Печерська лавра, що є пам'яткою ЮНЕСКО, а до того ворожий безпілотник влучив у Харківський художній музей. Загалом, за даними ЮНЕСКО, з лютого 2022 року в Україні пошкоджено вже понад 530 культурних об'єктів.

Під час засідання Мохамед Халед Хіарі закликав до негайної деескалації конфлікту, припинення вогню та дотримання міжнародного права заради встановлення справедливого миру.

А представник США Дан Негреа закликав Росію негайно припинити вогонь та розпочати мирні переговори з Україною. 

Завантаження...