У Києві поліція викрила масштабну корупційну схему, пов’язану із закупівлею дизельного пального для держкомпанії "Укргазвидобування".
Про це йдеться у повідомленні пресслужби поліції.
За версією слідства, колишній директор з комерційних питань акціонерного товариства під час виконання договору із підрядною фірмою забезпечив купівлю 3 750 тонн палива за понад 202 млн грн. Вартість була суттєво завищена порівняно з ринковою.
Результат експертизи засвідчив, що через невигідну угоду державі було завдано збитків на суму понад 62 млн грн.
"Документація та рух бюджетних коштів свідчать про безпідставне завищення ціни на пальне, що призвело до багатомільйонних втрат", — йдеться у заяві поліції.
Фігуранту повідомили про підозру за ч. 5 ст. 191 Кримінального кодексу "Розтрата майна шляхом зловживання службовим становищем, вчинена в умовах воєнного стану та в особливо великих розмірах".
Санкція статті передбачає до 12 років ув'язнення з конфіскацією майна та забороною обіймати певні посади.
Підозрюваного затримали, слідчі подали клопотання про обрання запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою.
Нагадаємо, у Києві прокуратура передала до суду матеріали справи щодо розкрадання бюджетних коштів на ремонті Національного медичного університету ім. О.О. Богомольця. Під час закупівель було переплачено 15 млн грн.