У Києві Служба безпеки України та Національна поліція запобігли теракту, який готували двоє завербованих агентів ФСБ. Зловмисники намагалися підірвати генераторну установку біля однієї з адміністративних будівель у центрі міста, після чого планували незаконно перетнути державний кордон і втекти до Росії.

Про це повідомляє Служба безпеки України, передає "Апостроф".

Деталі злочину та затримання

Як встановило слідство, підготовкою теракту займалися двоє жителів столиці – маркетолог та військовослужбовець, який самовільно залишив свою частину. Вони познайомилися з російськими спецслужбами через Telegram-канали, де висловлювали підтримку кремлівському режиму.

Продовження після реклами
РЕКЛАМА
 

 

Згідно з інструкціями ФСБ, агенти заклали саморобний запальний пристрій під генератор у Шевченківському районі Києва. Поруч вони встановили замасковану телефонну камеру з віддаленим доступом для ворога, яку планували підірвати другим пристроєм після основного вибуху, щоб знищити докази.

Агенти планували активувати механізм дистанційно, вже перебуваючи в потязі у напрямку Чернігівщини, звідки вони збиралися потрапити до РФ через кордон на надувному човні. Правоохоронці затримали їх безпосередньо у поїзді.

Продовження після реклами
РЕКЛАМА

 

Попередні завдання та підозра

Перед цим терактом зловмисники виконали низку "тестових" завдань:

  • Заклали схрон зі зброєю та боєприпасами у передмісті Києва.

  • Агент-військовослужбовець передавав ворогу дані про військові об’єкти, зокрема розташування полігонів, кількість особового складу та озброєння.

 

 

Наразі обом фігурантам повідомлено про підозру у замаху на вчинення теракту, вирішується питання щодо додаткової кваліфікації їхніх дій як державної зради. Зловмисники перебувають під вартою, їм загрожує довічне ув'язнення.

Окрім розкриття цієї агентурної мережі, Служба безпеки України та Національна поліція також успішно нейтралізували хакерське угруповання, яке займалося створенням фейкової версії мобільного додатка "Резерв+".

 

Завантаження...