Медіапроєкт "Схеми" опублікував серію супутникових знімків, які демонструють результати українських атак по об'єктах інфраструктури на тимчасово окупованому Кримському півострові та прилеглих територіях, що використовуються для забезпечення російських військ.
Кадри, отримані від компанії Vantor за період з 12 по 22 червня, фіксують масштабні руйнування ключових логістичних маршрутів загарбників і пожежі на паливних об'єктах регіону.
Зокрема, на знімках зафіксовано загоряння на нафтобазі в Керчі, яке тривало щонайменше з 20 по 22 червня.
Водночас 21 червня задокументовано пожежу на іншій нафтобазі, розташованій у російському порту Кавказ.
Супутникові дані за 22 червня також виявили активність на Керченському мосту, де окупанти задіяли спеціальну техніку з димовими генераторами. За допомогою штучної димової завіси російські військові намагалися замаскувати від повітряних ударів конструкції мосту та окремі ділянки його проїжджої частини.
Окрім цього, матеріали показують пошкодження низки інших важливих транспортних вузлів. На знімках зафіксовано наслідки ударів по Чонгарському мосту від 12 червня та по пункту пропуску "Джанкой" у селі Передмістне від 17 червня.
Супутники також зафіксували уражений міст через Північнокримський канал у селі Ставки від 20 червня та пошкоджений Генічеський міст у Херсонській області від 21 червня, поблизу якого російські сили вже облаштували нові альтернативні переправи.
Нагадаємо, що Служба безпеки України завдала успішних ударів по об'єктах протиповітряної оборони російських військ біля Керченської протоки, а також по інфраструктурі військових аеродромів "Саки" та "Гвардійське" в тимчасово окупованому Криму.
The Economist писало, що в окупованому Росією Криму зберегти видимість нормального життя з кожним днем стає все важче. Протягом останніх місяців півострів перетворився на зону бойових дій: ударів зазнають військові частини, залізничні станції та електростанції.