Військово-Морські Сили (ВМС) ЗС України у взаємодії з Головним управлінням розвідки (ГУР) виявили та знищили три ворожі морські безекіпажні катери.
Про це повідомила пресслужба ВМС ЗСУ.
"Кожна така успішно відбита атака — це врятовані життя та черговий удар по планах агресора. Не дамо ворогу жодного шансу — ні на суші, ні в повітрі, ні на морі!" — зазначили військові.
Продовження після рекламиРЕКЛАМА
Напередодні радник міністра оборони України та фахівець із радіотехнологій Сергій Бескрестнов ("Флеш") повідомив, що уранці 23 червня російські війська здійснили спробу атаки на українське узбережжя за допомогою безпілотних ударних катерів. Втім, цілі були вчасно виявлені та знищені українськими силами.
За його словами, атака відбулася близько четвертої години ранку. Групу ворожих морських безпілотників було виявлено в акваторії Чорного моря.
Також він повідомив, що на знищених катерах було встановлено обладнання супутникового зв’язку Starlink. За його оцінкою, російська сторона використовує такі системи для управління морськими безпілотниками на значних відстанях, оскільки не має інших ефективних засобів зв’язку для виконання подібних завдань.