Україна повернула з російського полону 160 військовослужбовців, які перебували в неволі з 2022 року.

Про це заявив президент Володимир Зеленський.

Серед звільнених захисників — бійці Збройних Сил України, Національної гвардії, Державної прикордонної служби, а також Державної спеціальної служби транспорту.

Продовження після реклами
РЕКЛАМА

Вони брали участь в обороні Маріуполя та заводу "Азовсталь", а також виконували завдання на Донецькому, Луганському, Харківському, Запорізькому, Київському, Чернігівському та Сумському напрямках.

picture

photo_2026-06-26_15-13-28.jpg (102 KB)

Продовження після реклами
РЕКЛАМА

picture

"Дякую всій нашій команді, яка щодня працює над поверненням наших людей. Особлива вдячність усім нашим підрозділам, які на передовій поповнюють обмінний фонд для України та своєю сміливістю забезпечують нам можливість повертати людей. Памʼятаємо про всіх, хто в неволі. Перевіряємо по кожному прізвищу. Усіх маємо повернути — і військових, і цивільних", — зазначив глава держави.

picture

photo_2026-06-26_15-13-30 (2).jpg (85 KB)

picture

photo_2026-06-26_15-13-30.jpg (69 KB)

picture

photo_2026-06-26_15-13-31.jpg (109 KB)

Обміни полоненими між Україною та Росією

Нагадаємо, у травні Україна та Росія за посередництва США домовилися про триденне перемир’я — 9, 10 й 11 травня. Окрім припинення бойових дій, воно також передбачало обмін 1000 полонених із кожної країни.

15 травня Україна повернула з російського полону 205 захисників. Це військові Збройних Сил України, Національної гвардії та Державної прикордонної служби.

Практично усі звільнені під час обміну полоненими 15 травня українські військовослужбовці пробули в полоні чотири роки. Повернулися, зокрема, 20 бійців 1 корпусу НГУ "Азов", з них 19 — оборонці Маріуполя.

Також до України з російського полону повернулися четверо цивільних мешканців Сумської області віком від 61 до 85 років, яких росіяни примусово вивезли з власних домівок минулого року.

Продовження після реклами
РЕКЛАМА

16 травня президент України Володимир Зеленський заявляв, що Київ продовжує роботу для організації наступних етапів звільнення українців із російського полону.

5 червня Україна провела черговий, 75-й обмін полоненими, у результаті якого з російської неволі визволили 185 військовослужбовців та одного цивільного громадянина.

Додому повернулися представники Збройних Сил України, зокрема військовослужбовці Сухопутних військ, Військово-Морських Сил, Десантно-штурмових та аеромобільних військ, Територіальної оборони, Сил спеціальних операцій, Військової служби правопорядку, а також мотопіхотних і механізованих підрозділів.

Окрім цього, з неволі визволили бійців Національної гвардії України, зокрема представників полку "Азов", та службовців Державної прикордонної служби. Статус усіх звільнених військових був офіційно підтверджений через Міжнародний комітет Червоного Хреста.

Більша частина визволених захисників потрапила до рук ворога у 2022 році, зокрема під час оборони Маріуполя. Серед повернутих — учасник унікальної вертолітної операції з повітряної доставки допомоги на завод "Азовсталь".

Уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець 10 червня повідомляв, що кількість українських військовополонених, які досі перебувають у російському полоні, є меншою за число вже повернутих додому захисників

Завантаження...