Збройні сили України змогли зупинити постачання продовольства, пального та боєприпасів російським підрозділам на Кінбурнській косі. Через критичні проблеми із забезпеченням окупанти розпочали відхід зі своїх позицій.
За словами командувача оперативного тактичного угруповання "Одеса" Дениса Носікова, успіх став можливим завдяки постійним ударам українських дронів середньої дальності по російських об'єктах та техніці.
Спільні дії підрозділів угруповання "Південь" призвели до того, що логістика ворога на косі була практично відрізана.
Командувач пояснив ситуацію так:
"Постачання боєприпасів продовольства та пального фактично зупинене. Солдат без їжі та прісної води воювати не зможе. Тому, за даними розвідки, у них зараз йде евакуація".
Раніше про часткове виведення російських підрозділів із північної та західної частин Кінбурнської коси також повідомляв партизанський рух "Атеш". Основними причинами там називали значні втрати особового складу та неможливість поповнення запасів.
Контекст: ізоляція окупованих територій
Нинішня ситуація на косі є частиною ширшої стратегії ЗСУ зі знищення логістичних шляхів російської армії. Зокрема, міністр оборони Михайло Федоров зазначав, що масоване використання безпілотників створює умови для фактичної ізоляції Криму. Аналогічні проблеми спостерігаються і в Херсонській та Запорізькій областях, де через постійні удари по транспортних вузлах та мостах, зокрема біля Чонгару, пересування ворожої техніки значно ускладнене.
Зокрема, ми писали, що вночі 23 червня окупований Крим та низка районів зазнали масованої атаки безпілотників та ракет. У результаті ударів зафіксовано пожежі на об’єктах енергетичної та паливної інфраструктури, зокрема на електропідстанції в Радянському районі та нафтотерміналах у Керчі й порту "Кавказ". Через загрозу БПЛА рух Керченським мостом неодноразово перекривали.