Підтримувати здоров'я, силу та цвітіння герані протягом всієї весни та літа нескладно. Всього кількох простих порад щодо догляду за квітами допоможуть вам зберегти їх у чудовому стані до самих заморозків. Ось що рекомендують експерти блогу садівників This is My Garden.
1. Сонце - найважливіше
Забезпечте герань великою кількістю сонячного світла - від 4 до 6 годин сонця на день творять із нею дива. Для рясного цвітіння рекомендується виставляти горщики на південну та західну сторону, де сонце затримується найдовше.
Читайте також: Що робити з нарцисами після цвітіння: правило, яке знають не всі.
2. Обрізайте зів'ялі квіти
Обрізка необхідна, щоб герань цвіла безперебійно. Видаляйте зів'ялі квіти і стебла, щоб зосередити енергію рослини на виробництві нових квітів.
3. Не вирощуйте у великих горщиках
При вирощуванні герані переконайтеся, що ваші горщики шириною не більше 20 см. Цей розмір вміщує достатньо ґрунту, аби рослина залишалася в доброму здоров'ї та давала більше квітів.
4. Регулярно видаляйте хворе та жовте листя
Регулярно видаляйте відмерле і пожовкле листя, щоб рослина не тільки виглядала охайно і красиво, але і не витрачала цінну енергію на їх живлення та лікування.
Читайте також: Як стимулювати повторне цвітіння орхідей: експерти поділилися досвідом.
5. Вносіть добрива з високим вмістом калію
Щоб герань довше цвіла, підживлюйте її сумішшю з високим вмістом калію. Ця речовина забезпечує рівномірне постачання поживних речовин до всіх частин рослини, сприяє фотосинтезу. Також у період вегетації кожні 4-5 тижнів вносьте універсальне рідке добриво, розведене на чверть його міцності.
6. Поливайте тільки тоді, коли грунт сухий
Не тримайте ґрунт постійно вологим, тому що герань більше страждає від перезволоження, аніж від сухості. Дотримуйтесь ключового правила поливу, коли верхній шар ґрунту здається трохи сухим на дотик. Також переконайтеся, що у контейнері є дренажні отвори.
Раніше ми розповідали, як у квітні використовувати нашатирний спирт для підживлення часнику.