RU   UA   EN  

Пʼятниця, 26 квітня
  • Лайм
НБУ:USD
  • НБУ:USD
  • НБУ:EUR
26.30
Політика

Вибори президента 2019

Погляд

Путін почне нову війну в Україні тільки за однієї умови

Костянтин Боровий про політику РФ перед виборами в Україні

Костянтин Боровий про політику РФ перед виборами в Україні Фото: kremlin.ru

До президентських виборів в Україні Росія не нагнітатиме ситуацію на Донбасі, оскільки Володимира Путіна повністю влаштовує поточний стан справ. Але якщо новий президент України почне проводити економічні і політичні реформи, це становитиме небезпеку для Росії, що спричинить за собою нові військові дії з боку РФ. Таку думку висловив "Апострофу" російський опозиційний політик Костянтин Боровий.

Думаю, що контакти з усіма кандидатами встановлені давно. Йде взаємодія через олігархів, через комерційні структури. В Україні всі один одного звинувачують у тому, що вони є кандидатами від Путіна - це така дуже мила форма політичного позиціювання. Загалом майже всі в тій чи іншій мірі пов'язані з Росією, зокрема з Кремлем.

Безумовно, в Україні присутні російські гроші, а вплив на вибори і на ситуацію в Україні в цілому Росія давно здійснює - і через Крим, і через Схід України. Саме тому головна тема на виборах - це переговори з Росією, припинення військових дій. В цьому українські громадяни зацікавлені, але не шляхом втрати незалежності України. Тому тема дуже актуальна і за допомогою такого позиціювання здійснюється вплив Росії на вибори.

Я припускав якусь ескалацію перед виборами для того, щоб зміцнити чинну владу і дати їй можливість показати м'язи. Але цього не сталося і це свідчить про те, що Кремль влаштовує сьогоднішня ситуація. І, мабуть, нецивілізованого військового втручання в справи України вже не буде. Занадто пізно цим займатися.

Читайте: Росія готує "газовий" удар по Україні: що допоможе уникнути катастрофи

Але після виборів агресія цілком можлива, оскільки це інструмент економічного впливу, військового шантажу. Звичайно, якщо новий президент буде займатися реформами, зміцнюючи, перш за все, економічну незалежність України, то він становитиме небезпеку для Росії. В цьому разі можуть бути військові дії. Подібна ситуація була в Грузії в 2009 році.

Повторюся, нинішня ситуація влаштовує Путіна - це повний контроль, все на виду, в тому числі армія і спецслужби. А якщо новий президент дійсно почне економічні і політичні реформи, то це може викликати негативну реакцію Путіна. Для Кремля небезпека буде в тому, що громадяни України стануть благополучними. Подібне ми бачили в країнах Балтії, коли ослаблення впливу Кремля відбулося не тому, що у Литви, Естонії і Латвії з'явилася сильна армія, а тому, що в цих країнах з'явилася сильна економіка.

Новости партнеров

Загрузка...

Читайте також

Контрабанда з Росії - це чудово, але не таким способом - Валентин Бадрак

Контрабанда оружия из России является оправданным шагом, если это делает Украину сильнее

Зеленський і військовий портфель: торги будуть дуже довгими

Россия попытается усилить влияние на Украину при президенте Зеленском, поэтому ему нужно будет мудро подойти к выбору кадров на военные должности, сказал Алексей Арестович Апострофу