RU  UA  EN

Неділя, 25 серпня
НБУ:USD
  • НБУ:USD
  • НБУ:EUR
24.95
Суспільство

Читайте нас у Telegram-каналі

Погляд

Путін піде на поступки щодо Донбасу за однієї умови

Леонід Радзіховський про невизнання Європою виборів Путіна в анексованому Криму

Леонід Радзіховський про невизнання Європою виборів Путіна в анексованому Криму Фото: kremlin.ru

Президент Росії Володимир Путін може піти на поступки щодо Донбасу тільки в одному випадку - якщо він захоче налагодити відносини з Європою. А невизнання європейськими політиками виборів президента РФ в анексованому Криму ніяк не вплине на відносини Путіна із Заходом, хоча болючі для глави Кремля дії можливі. Таку думку висловив "Апострофу" російський журналіст і публіцист Леонід Радзіховський.

Ніяких це (невизнання виборів Путіна в окупованому Криму, - "Апостроф") не може мати наслідків - заявили і заявили. Це практично абсурд.

Україна, якщо вже займає жорстку позицію, то повинна як мінімум бути послідовною. Тобто вибори незаконні, Путін - незаконний президент. І Порошенко телефонує не Путіну, а комусь іншому, якщо необхідно про щось поговорити. Посол України вручає вірчі грамоти не Путіну, а комусь іншому.

Так що це все піар. Не безглуздо, але піар. Ні більше, ні менше. І те, що називається дуже просто: прокукурікав, а там хоч не світай.

Невизнання анексії Криму на словах має якесь значення, а практично ніякого. Хіба європейські країни не визнають Путіна легітимним президентом? Не матимуть з ним справу?

На словах європейці заявили (про невизнання анексії). Але це лише слова. Ніякого практичного змісту вони не мають. Та з цього і складається дипломатія.

Чи можливі нові санкції, в тому числі через справу Сергія Скрипаля (колишнього шпигуна, отруєного у Великій Британії, - "Апостроф")? Це ми побачимо. Безумовно, справа Скрипаля - це не Крим, а щось нове і досить реальне. Теоретично могли би бути якісь санкції, але я думаю, що максимум, чого можна чекати, - що лідери країн ЄС, і то не всі, але багато хто, не привітають Путіна з його переобранням. Це теж такий людський жест, який досить болючий для Путіна. А більше нічого не буде.

Читайте також: Після виборів Путіна залишилося два великих питання, Кремлю буде непросто - приватна розвідка США

Чи чекати змін політики Кремля в українському напрямку після виборів? Українського напрямку не існує як окремого. Саме по собі це Путіну не цікаво.

Для нього існує проблема: чи хоче він організувати розрядку із Заходом, зняти санкції, відновити якісь спокійні відносини, чи не хоче. І проблема Донбасу тут є важливою умовою. Якщо він хоче в принципі розвернути курс і налагодити з Євросоюзом якісь відносини, як мінімум зняття санкцій, то, природно, будуть зрушення на Донбасі. Якщо він цього не хоче, то ніяких зрушень не буде.

Новости партнеров

Загрузка...

Читайте також

Ефект Бабченко: подробиці резонансного "вбивства" під Києвом та спецоперації силовиків

Апостроф розповідає всі подробиці трагедії под Киевом, яка виявилася голлівудським трилером з несподіваним хепі-ендом

Просто припинити копати: як Зеленський оголосив бурштинову війну в Україні

Президент України Володимир Зеленський влаштував гучні розбірки в Житомирській області через важку ситуацію з видобутком бурштину

На зв'язку з ворогом: як Зеленський поговорив з Путіним про загиблих бійців

Апостроф розповідає всі подробиці про загибель чотирьох українських бійців ЗСУ 6 серпня у російсько-українській війні