RU  UA  EN

Понеділок, 22 липня
НБУ:USD
  • НБУ:USD
  • НБУ:EUR
25.65
Суспільство

ТОП-20 найкращих ресторанів Києва: підсумки голосування

Росіяни програли на 100%, але воювати безпосередньо Україні не можна - американський офіцер

Таран і обстріл українських кораблів у Керченській протоці довели шизофренію Росії

Росії необхідно дати жорстку відсіч за дії в Керченській протоці, оскільки якщо росіян не зупинити, далі вони захочуть перекрити Україні доступ до Чорного моря, розповів в інтерв'ю "Апострофу" капітан 1-го рангу ВМС США у відставці, екс-представник НАТО в Росії ГАРРІ ТАБАХ. Також він висловив думку, що захоплення українських моряків як заручників доводить повну шизофренію Кремля.

Першу частину інтерв'ю з Гаррі Табахом читайте тут: З крокодилами домовитися не можна: офіцер США пояснив, чому Україна обирає НАТО

- Чи солідарні ви з думкою експертів, які стверджують, що Росія спочатку захопить Азовське море, а потім перейде до Чорного?

- Я вважаю, що якщо зараз її не зупинити, то так і буде.

- А наскільки сьогодні високий ризик розвитку такого сценарію?

- Це як наступний хід у шахах: якщо ви не зіб'єте цього короля або королеву, чи не поставите їм шах і мат, то вони вам поставлять його.

- Оцінюючи дії українського уряду, на вашу думку, чи все було зроблено з їх сторони, щоб не допустити того, що сталося з українськими моряками. Адже ще навесні 2018 року їх попереджали про це, але, по суті, вони все одно нічого не робили?

- Я не можу сказати, що вони нічого не робили, це такі терези: ви можете діяти і спровокувати їх, а якщо не діяти, то теж спровокуєте. Тобто, виходить, що зробите - погано, не зробите - погано. Звичайно, це залежить від керівництва країни, і коли воно більш рішуче, то приймає більше рішень і більшій кількості загроз запобігає.

Я вважаю, що якщо ви дасте диктаторам волю, то вони не зупиняться, для них - це наркотик, вони хворі цим і будуть продовжувати. Досі уряд України робив правильні кроки: вони не провокували Росію і водночас озброювалися і перебудовували армію. На сьогодні українська армія нічого спільного не має з армією 2014 року - зовсім інша бойова одиниця, яка тепер може дати реальну відсіч, вона озброєна.

Гаррі ТабахГаррі Табах в студії Апостроф TVФото: Дарія Давиденко / Апостроф

- Але її ж не можна порівняти з силами Росії?

- Звичайно, ні, але якщо зараз українці дадуть відсіч, то Росія буде дуже довго кровоточити. Я завжди порівнюю з Ізраїлем - у них теж не дуже доброзичливі сусіди, і їм завжди доводиться давати відсіч набагато більшим силам, але це можливо.

- Що конкретно зараз може зробити Україна в Азовському морі? Там з'явилися французькі катери, які просто патрулюють територію, але при цьому у нас немає кордонів із Росією на морі. Що робити в такій ситуації?

- Українці ходили туди і назад і повинні продовжувати це робити. Я б порадив на ці військові катери, які будуть ходити через Керченську протоку, посадити незалежних оглядачів, журналістів, мене. Подивимося, чи будуть росіяни таранити катер, на якому перебуваю я? Може, будуть, може, ні, але якщо вони будуть таранити катер зі мною на борту, то це буде вже зовсім інша картина, буде зовсім інший скандал.

Вважаю, що українські моряки і капітан цієї команди, яких взяли в заручники росіяни, вели себе дуже професійно, молодці, що не вступили у бій, тому що потім би Росія сказала, що вони почали по них стріляти. Вони правильно зробили, що намагалися піти від цього. Думаю, що це увійде в підручники всіх військово-морських училищ, як не треба робити з російською стороною.

- З іншого боку, адже їм вдалося налякати Україну і завдати економічної шкоди цьому регіону?

- Найбільшої шкоди, вони завдали самі собі. На них уже дивляться як на дикунів, які діють, як свавільні кегебісти. У всіх є якісь принципи, за якими потрібно діяти, але тільки не у них. Коли я ще служив у Росії, то тоді були поняття, такі собі неписані договори: сім'ю не чіпати, дітей не чіпати тощо. А зараз - це свавілля, і те, що вони творили в Керченській протоці, навіть взявши українських моряків в заручники - це повне беззаконня! Ось як можна з цими людьми домовлятися?!

В якості кого вони захопили моряків? Якщо як військових, то їх повинен судити суд, а для цього потрібно довести вчинення військового злочину, а його там не було зі сторони українських моряків. Значить, вони просто військовополонені, і їх повинні утримувати в їхній формі, при них повинен бути завжди командир. Навіть є закон "Про військовополонених". Судити в РФ їх зібралися цивільним судом. Так вони цивільні чи військові? Якщо цивільні, то ви обстріляли цивільне судно. Тому тут незрозуміло, з ким і про що домовлятися. Схоже на те, що йде шизофренія якась.

Я в американській історії жодного разу не зустрічав такого, щоб таранили корабель, тому що це дуже небезпечна річ, і ти можеш набагато більше пошкодити свій корабель, ніж корабель противника. У капітанів і моряків це просто в крові тече, що потрібно зробити все, для того щоб зберегти плавучість, живучість корабля та команди. Чесно, я був у шоці, коли це бачив, і подумав, хто командує цим катером?

На сьогоднішній день, на мою думку, росіяни програли на 100%, і люди мислячі і моряки думають, що вони збожеволіли і з ними домовлятися просто нема про що.

Гаррі ТабахГаррі Табах в студії Апостроф TVФото: Дарія Давиденко / Апостроф

- Як діяти в такій ситуації? Сидіти і спостерігати, що вони далі зроблять? І як ви оціните допомогу Заходу для України в даній ситуації?

- Україна ніякими можливостями не може безпосередньо воювати з Росією. Україні потрібні союзники, коаліція, скажімо так. Мінування протоки не думаю, що допоможе знайти союзників, і це дуже небезпечно. Тому, чим більше помилок Росія буде допускати таких, як в Керченській протоці, тим більше буде коаліції і згуртованості всього світового співтовариства навколо України. Адже це гібридна війна, а не відкрита, тому я вважаю, що українці просто повинні використовувати своє право ходити через Керченську протоку. Нещодавно Росія святкувала річницю зняття блокади Ленінграда, але при цьому вважають нормальним влаштувати блокаду сусідній країні.

Новости партнеров

Загрузка...

Читайте також

На порозі катастрофи: чому гине озеро Світязь

Озеро Світязь катастрофічно обміліло - що відбувається на перлині Волині, Апострофу розповів еколог Максим Сорока

Бойовиків використовують на Донбасі для політичного впливу на Україну, є багато сценаріїв - Георгій Тука

Георгій Тука в інтерв'ю Апострофу розповів про розведення військ у Станиці Луганській і погрози з боку бойовиків перед виборами

Хвиля дитячого насильства: чому кастрація не допоможе і як уберегти дітей

Чому в Україні гвалтують та вбивають десятки дітей - як вирішити цю страшну проблему і що потрібно робити - в матеріалі Апострофа

Новости партнеров

Загрузка...