RU   UA   EN  

Понеділок, 20 травня
  • Лайм
НБУ:USD
  • НБУ:USD
  • НБУ:EUR
26.00
Суспільство

Ліга чемпіонов 2018/19: новини, результати, відео

Від 3 до 10 років: три основні варіанти фальсифікацій на виборах-2019 і покарання за них

Політолог Віктор Таран про фальсифікації на виборах-2019

Політолог Віктор Таран про фальсифікації на виборах-2019 Фото: УНІАН

В українському суспільстві політичні сили постійно намагаються знаходити нові шляхи для спотворення народного волевиявлення. Саме тому питання "чи будуть сфальсифіковані вибори" так турбує українське суспільство останні півроку, вважає політолог Віктор Таран.

На щастя, масштабних фальсифікацій із застосуванням адмінресурсу та силовиків в межах країни, як це було наприклад у 2004 році, на цих виборах однозначно не буде. Тим паче станом на сьогодні за порушення виборчого законодавства передбачається досить серйозна кримінальна й адміністративна відповідальність, яка містить 14 складів адміністративних правопорушень (ст. 2127 – 21220 КпАП) і 7 складів кримінальних злочинів (ст. 157, 158, 1581, 1582, 159, 1591, 160 КК).

Однак це зовсім не означає, що такі спроби не будуть робитися на дільничних комісіях її членами.

Виокремлю три головні способи фальсифікації, які на мою думку, застосовуватимуться у неділю.

1) Коригування результатів голосів шляхом псування бюлетенів кандидата суперника. Для цього члени комісії можуть, наприклад, ховати під нігті грифи олівця або використовувати специфічні ґаджети, наприклад "персні". І під час підрахунку бюлетенів такий член комісії непомітно робить цим грифелем зайву позначку - і все, бюлетень за "неправильного" кандидата недійсний. До речі, за повідомленням громадських організацій, у Тернопільській області подібні персні-обманки із вбудованими стержнями виявили у членів ДВК одного з кандидатів у президенти.

Відповідальність:

Незаконне знищення або пошкодження виборчої документації – покарання за наявності кваліфікуючих ознак – до 5 років позбавлення волі (ст. 1582 КК);

2) Підміна бюлетенів під час підрахунку голосів. Це може відбутися, коли особа, яка підраховує голоси, може покласти в пачку одного з кандидатів бюлетені іншого кандидата з метою покращення результату свого кандидата.

Відповідальність:

Санкції за такі дії передбачають від 3 до 10 років позбавлення волі (ст. 158 КК);

3) У разі, якщо представників якогось кандидата не будуть влаштовувати результати виборів, члени комісії, які його репрезентують, можуть спробувати штучно зірвати засідання, організовано його покинувши. Таким чином, за умови відсутності кворуму, це унеможливить підписання фінального протоколу, а отже і встановлення фінальних результатів виборів.

Відповідальність:

Санкції за такі дії передбачають від 3 до 5 років позбавлення волі (ст. 1572 КК).

Вищезазначені фальсифікації можуть здійснюватися виключно членами дільничних комісій. І кожний із них, перед тим як розпочинати протиправні дії, повинен пам’ятати дві речі. По перше, у разі, якщо ці порушення зафіксують офіційні спостерігачі, порушник буде негайно заарештований співробітниками національної поліції, які перебуватимуть у цей час на дільниці. По друге, кандидати дуже швидко забудуть про своїх представників і відмежуються, а вони залишаться з кримінальною справою сам на сам перед правоохоронною системою.

Новости партнеров

Загрузка...

Читайте також

У Зеленського є два шляхи для повернення миру на Донбас - Леонід Кравчук

Во второй части интервью Апострофу первый президент Украины Леонид Кравчук ответил на вопросы по Донбассу, Крыму и НАТО

Путін поставив Зеленському жорсткі умови: у чому небезпека для України

Издав указ о выдаче российских паспортов украинцам, Путин поставил жесткие условия Зеленскому - в чем опасность для Украины, Апострофу рассказал Леонид Радзиховский

У Путіна продумали, як нанести удар по Києву, йому потрібно 2-4 тижні - генерал Ігор Романенко

Генерал-лейтенант Игорь Романенко рассказал Апострофу, когда 240-тысячная российская армия может напасть на Украину

Новости партнеров

Загрузка...