НБУ:USD  39.40

Олімпіада 2018: хроніка і результати 15 лютого

15 лютого у Пхьончхані розіграно 9 комплектів медалей

15 лютого у Пхьончхані розіграно 9 комплектів медалей Фото: ЕРА/UPG

У четвер, 15 лютого, на Зимових Олімпійських іграх у Пхьончхані було розіграно одразу 9 комплектів медалей.

"Апостроф" вів онлайн трансляцію восьмого змагального дня Олімпіади.

ОЛІМПІАДА-2018: ВСІ РЕЗУЛЬТАТИ 14 ЛЮТОГО

УКРАЇНА

На превеликий жаль наші біатлоністки не змогли зачепитися за медалі в індивідуальній гонці. Найкращий результат серед наших дівчат у Юлії Джими - вона посіла 20-е місце з двома штрафними хвилинами. Валя Семеренко з однією хвилиною штрафу лише 25-та. Дуже повільно йшла вона по трасі. Віта Семеренко посіла 63-е місце (5 промахів), а Анастасія Меркушина з шістьма промахами фінішувала 70-ю.

Не порадували українці і в чоловічій індивідуальній гонці. Артем Тищенко став одним з трьох, хто відстрілявся на нуль. Але на відміну від словенця Фака і австрійця Ландертінгера, Артем не порадував швидкістю і посів тільки 29-те місце. Поруч фінішував Володимир Семаков - він 31-й. Ходом непогано йшов Артем Прима, але з чотирма штрафними хвилинами він лише 46-й. Розчарував Сергій Семенов, який два роки тому брав Кришталевий глобус Кубка світу за індивідуальні гонки. На жаль, сьогодні Сергій припустився трьох промахів і посів лише 53-тє місце.

Гірськолижниця Ольга Книш невдало виступила в гігантському слаломі. Перший спуск Ольга виконала з 57-м результатом (1: 20.51 хв). А в другій спробі українка зійшла з траси.

Іван Ковбаснюк посів 49-е місце в швидкісному спуску (всього фінішували 53 учасники). Результат Івана 1:48.57 хв. Він програв переможцю змагань 8.32 с.

Скелетоніст В'ячеслав Гераскевич посідає 15-е місце після двох заїздів (всього 30 учасників). Сумарний результат українця - 1:42.42 хв. Гераскевич на 2.07 з відстає від лідера змагань.

У лижній гонці на 10 км вільним стилем виступили дві українки. Марина Анцибор посіла 46-е місце, програвши часу чемпіонки 3:18.2 хв. А Тетяна Антипенко фінішувала 52-ю (+ 3:37.7 хв). Всього в гонці взяли участь 90 лижниць.

КАЛЕНДАР ОЛІМПІАДИ: РОЗКЛАД ВСІХ ЗМАГАНЬ 15 ЛЮТОГО

Фрістайлістка Ольга Полюк не змогла вийти у фінал в акробатиці. Після першої спроби українка була десятою, але в другому стрибку Ольга невдало приземлилася, в той час як багато суперниць перевершили її результат. Полюк посіла підсумкове 16-те місце в кваліфікації, тоді як у фінал вийшли 12 фрістайлісток.

Наші саночники посіли останнє місце в естафеті. Стартувавши під першим номером, Олена Шхумова, Антон Дукач, а також екіпаж-двійка Олександр Оболончик і Роман Захарків виконали свій заїзд за 2:31.003 хв. Наші саночники програли майже 7 секунд переможцям Олімпіади німцям - це прірва в санному спорті.

ПЕРЕМОЖЦІ ДНЯ

Розіграно другий комплект медалей у фігурному катанні. Золоті медалі в спортивних парах завоювали українка Альона Савченко і француз Бруно Массо, що представляють Німеччину. 34-річна Савченко вже багато років виступає за Німеччину. У парі з Робіном Шолкови вона двічі була бронзовим призером (в Ванкувері і Сочі). І ось тепер, в парі з Массо Савченко завоювала "золото". Щиро вітаємо Альону з перемогою на Олімпіаді. Вона дуже довго йшла до цього тріумфу.

Норвезький гірськолижник Аксель Лунд Свіндаль виграв "золото" в швидкісному спуску, випередивши співвітчизника Янсруда на 0,12 секунди. Свіндаль завоював своє друге олімпійське "золото".

Дворазовою олімпійською чемпіонкою також стала американка Мікейла Шиффрін в гігантському слаломі. Що цікаво, вона не виграла ні першу, ні другу спроби, але показала найкращий результат за сумою двох спусків.

Розіграні медалі серед чоловіків у видовищному сноуборд-кросі. У фінальному заїзді перемогу здобув француз П'єр Волтьє, який став дворазовим олімпійським чемпіоном у цій дисципліні. Зазначимо, що багато учасників отримали травми під час заїздів.

Справжньою сенсацією закінчилася лижна гонка на 10 км класичним стилем серед жінок. Олімпійською чемпіонкою стала норвежка Рагнхільд Хага, яка раніше ніколи не завойовувала медалей навіть на етапах Кубка світу. "Срібло" та "бронза" у титулованих Калли і Бьорген. Маріт завоювала вже 12-ту олімпійську медаль. Втім, легендарна норвезька лижниця все ще сподівається привезти з Пхьончхана олімпійське "золото".

Шведська біатлоністка Ханна Еберг сенсаційно завоювала золоту медаль в індивідуальній гонці. 22-річна Ханна вперше в кар'єрі виграла гонку в дорослому біатлоні. Раніше у Еберг не було медалей навіть на етапах Кубка світу. Друге "срібло" у Пхьончхані завоювала Анастасія Кузьміна. Якби не дві штрафних хвилини, бути б Насті володаркою "золота". "Бронза" у дворазової олімпійської чемпіонки Пхьончхана німкені Лаури Дальмаєр.

У чоловічій індивідуальній гонці, яка також порадувала любителів біатлону, перемогу здобув норвежець Йоханнес Тінгнес Бьо. Один з лідерів сучасного біатлону зробив два промахи, але ходом Бьо сьогодні був одним з найкращих. Однак Йоханнесу довелося неабияк понервувати. Оскільки у нього був один з ранніх стартових номерів, він з екрану монітора спостерігав за іншими спортсменами, які стартували набагато пізніше. Спершу Бьо видихнув після двох промахів на останній стрільбі свого головного суперника француза Мотрона Фуркада. Потім немало нервів у Бьо відібрали швед Єспер Нелін, словенець Яков Фак і австрієць Домінік Ландертінгер. Перший віз норвежцю більше хвилини, але "застрелився" на останньому вогневому рубежі (3 штрафних хвилини), другий програв "вікінгу" лише 5,5 секунд, а Домінік, пішовши зі стрільбища з найкращим часом, почав втрачати швидкість на останньому колі. У підсумку, Фак і Ландертінгер склали компанію Бьо на подіумі.

Сенсацією завершився розіграш медалей серед ковзанярів на марафонській дистанції 10000 метрів. Олімпійським чемпіоном став Тед-Ян Блумен, що представляє Канаду. Колишній підданий Нідерландів виграв золоту медаль з новим олімпійським рекордом. Нідерландець Йорріт Бергсма став срібним призером, а легендарний Свен Крамер пробіг дистанцію лише з шостим результатом. Крамер біг у заключній парі, але не зумів нав'язати боротьбу колишньому співвітчизнику. Першу половину дистанції Крамер йшов з першим часом, але потім помітно здав.

У санному спорті розіграно останній комплект медалей - у змішаній естафеті. Тут не знайшлося місця сенсації. Німці впевнено виграли заїзд, а Наталі Гайзенбергер, Тобіас Вендль і Тобіас Арльт стали першими в історії санного спорту чотириразовими олімпійськими чемпіонами. До них міг приєднатися і Фелікс Лох. Але його батько, який також є головним тренером збірної Німеччини, поставив на гонку Йоханнеса Людвіга, оскільки той в особистій першості фінішував вище за "Залізного Фелікса". Кумівства в німецькому спорті не місце - ось у кого б повчитися нашим політикам.

МЕДАЛІ

У таблиці медалей пальму першості утримує Німеччина. Німецькі спортсмени завоювали вже 9 золотих нагород, випереджаючи Норвегію на три "золота".