НБУ:USD  40.35

Ювілейне та рекордне чемпіонство "Манчестер Сіті"

В Англії в останньому турі визначився чемпіон АПЛ

Манчестер Сілі чемпіон "Манчестер Сіті" - чемпіон АПЛ Фото: premierleague.com

В Англії завершився сезон 2023/24 у футбольній Прем'єр-лізі. Чемпіоном за підсумками останнього туру став "Манчестер Сіті". Срібні медалі у "Арсеналу", а бронзові - у "Ліверпуля".

"Апостроф" вів онлайн трансляцію останнього туру Прем'єр-ліги.

"Манчестер Сіті" став 10-разовим чемпіоном. І вперше в АПЛ одна команда виграла чемпіонат чотири рази поспіль.

Дивіться: Тоттенхем Хотспур - Манчестер Сіті - 0:2 залишився останній крок

У турнірній таблиці АПЛ "городяни" випередили "канонірів" на 2 очки. Далі "Ліверпуль" та "Астон Вілла" - ці чотири команди вийшли до Ліги чемпіонів.

"Тоттенхем Хотспур" посів п'яте місце та здобув путівку до Ліги Європи. "Челсі" - шостий. А ось чи потраплять "сині" до Ліги Європи або Конференцій - буде відомо після фіналу Кубка Англії 25 грудня, в якому "Манчестер Сіті" грає з "Манчестер Юнайтед". Якщо манкуніанці програють, то не вийдуть у єврокубки, а до Ліги конференцій відправиться "Ньюкасл Юнайтед". Якщо виграють, то "Челсі" - у ЛК, а "Ньюкасл" за бортом єврокубків.

З командами, що вилетіли, все було ясно ще раніше. Це "Лутон Таун", "Бернлі" та "Шеффілд Юнайтед".

В АПЛ з Чемпіоншипу піднімаються "Лестер Сіті", "Іпсвіч Таун" та переможець матчу "Лідс Юнайтед" - "Саутгемптон".

3:1 Родрі, 59'

МС: 18. Стефан Ортега - 24. Йошко Гвардіол, 25. Мануель Аканджи, 3. Рубен Діаш, 2. Кайл Вокер - 16. Родрі - 47. Філ Фоден, 17. Кевін де Брюйне, 20. Бернарду Сілва, 11. Жеремі Доку - 9. Ерлінг Холанд

ВХЮ: 23. Альфонс Ареола - 3. Аарон Крессвелл, 15. Константінос Мавропанос, 4. Курт Зума - 33. Емерсон, 28. Томаш Соучек, 7. Джеймс Уорд-Проуз, 5. Владімір Коуфал - 10. Лукас Пакета, 9. Майкл Антоніо, 14. Мохаммед Кудус

Лондон. "Емірейтс"

АРСЕНАЛ – ЕВЕРТОН - 2:1

0:1 Ідрісса Гуйє, 40'

1:1 Тахехіро Томіясу, 43'

2:1 Кай Хаверц, 89'

Арсенал: 22. Давид Рая - 18. Томіясу Такехіро, 6. Габріел, 2. Вільям Саліба, 4. Бен Вайт - 41. Деклан Райс, 5. Томас Партей, 8. Мартін Эдегор - 11. Габріел Мартінеллі, 29. Кай Хаверц, 19. Леандро Троссар

Евертон: 1. Джордан Пікфорд - 18. Ешлі Янг, 32. Джаред Брентвейт, 6. Джеймс Тарковскі, 23. Шеймус Коулмен - 7. Двайт Макніл, 8. Амаду Онана, 27. Ідрісса Гуйє, 37. Джеймс Гарнер - 16. Абдулай Дукуре - 9. Домінік Калверт-Льюїн

________________________________________________________

20:01. вболівальники "Сіті" за мить вибігли на поле "Етіхад стедіум" і тепер там вільного місця немає. Теплі обійми з футболістами

19:59. а завершиться сезон 25 травня у кубковому фіналі "Манчестер Сіті" проти "Манчестер Юнайтед"

90+5 хв. все! МАНЧЕСТЕР СІТІ - ЧЕМПІОН. АРСЕНАЛ - СРІБНИЙ ПРИЗЕР АПЛ

90 хв. перегляд VAR і там, і там. Гол Кудуса не зараховано. За гру рукою Томаса Соучека, який брав участь в атаці. А от Жезус, на думку Майкла Олівера, рукою не грав

89 хв. майже синхронно забивають Кудус і Кай Хаверц. У "Сіті" ще перевага в один гол, а "каноніри" тепер попереду

84 хв. вболівальники "Арсеналу" чудово розуміють, що відбувається в Манчестері, тож вже просто дивляться за грою своїх улюбленців, не маючи особливих надій на чемпіонство

72 хв. "Арсенал" все ще не може забити другий м'яч у ворота "Евертону". Схоже, "каноніри" вже змирились з другим місцем

59 хв. Габріеля міняє Олександр Зінченко

59 хв. і знову забиває "Сіті". У "городян" перевага у два м'ячі і лише півгодини віддаляє "Сіті" від чемпіонства

19:05. почалися другі тайми. Вся увага до матчів на "Етіхаді" і "Емірейтс"

ШЕФФІЛД ЮНАЙТЕД - ТОТТЕНХЕМ ХОТСПУР - 0:1

45+7 хв. отже. "Арсенал" і "Евертон" поки грають у нічию, а "Манчестер Сіті" зберігає мінімальну перевагу над "Вест Хем Юнайтед"

Мохаммед Кудус забиває у ворота "Манчестер Сіті"Фото: premierleague.com

45 хв. а от "Вест Хем" повертає інтригу. На 42-й хвилині у ворота "городян" забив Мохаммед Кудус

45 хв. "Арсенал" і "Евертон" обмінялись голами. Спершу Ідрісса Гуйє відзначився прямим ударом зі штрафного і майже одразу Такехіро Томіясу рахунок зрівняв

36 хв. "Ліверпуль" доволі швидко реалізував більшість. На 34-й хвилині у воротах "вовків" розписався Алексіс Мак Аллістер

33 хв. гравці "Арсеналу", таке враження, вже знають про рахунок у Манчестері. Бо якось нема "вогників" в очах "канонірів"

32 хв. а "Арсенал" ледь не пропустив. Домінік Калверт-Льюїн пробив поруч зі стійкою

31 хв. у матчі "Ліверпуль" - "Вулверхемптон" гості залишились у меншості. На 28-й хвилині червону картку отримав Нельсон Семеду

25 хв. та й "Арсенал" ніяк не може забити "Евертону", хоч і активно діє в атаці

23 хв. Судячи з подій на "Етіхаді", "Вест Хем" взагалі без шансів - за половину тайму нуль ударів і лише 15% володіння м'ячем

22 хв. другий гол забиває Філ Фоден у ворота "Вест Хема". Ну що ж, гадаю, чемпіонська інтрига вмерла

Філ Фоден забиває другий м'яч і "Манчестер Сіті" мчить до золотих медалейФото: premierleague.com

21 хв. перепрошую. Ілля Забарний. Він є в основному складі "Борнмуту", який програє "Челсі" (0:1)

20 хв. серед українського десанту сьогодні ніхто не вийшов в основі. "Зінченко" в запасі "Арсеналу", а Ярмолюк - "Брентфорду". Михайло Мудрик і Віталій Миколенко травмовані

19 хв. "Ноттінгем Форест" забив вже двічі "Бернлі". Дубль на рахунку Кріса Вуда

18 хв. "Челсі" забиває "Борнмуту", але й "Тоттенхем" забив "Шеффілду"

11 хв. "Крістал Пелес" забиває "Астон Віллі" - на 9-й хвилині відзначився Жан-Філіпп Матета

5 хв. невже кінець чемпіонської інтриги. Вже на другій хвилини Філ Фоден забиває "Вест Хему"

Філ Фоден забиває "Вест Хему" вже на другій хвилиніФото: premierleague.com

4 хв. і маємо швидкі голи. "Брентфорд" відкриває рахунок у грі з "Ньюкасл Юнайтед", а "Ноттінгем Форест" забиває у ворота "Бернлі"

18:03. тепер всі матчі стартували. Поїхали!

18:02. більшість матчів почалися. Окрім гри у Ліверпулі. Яка також зараз почнеться. Klopp, You'll never walk alone

18:00. зворушливо до сліз. Та й Клопп не стримує сліз. Фанати висловлюють величезну вдячність Юргену за роки на чолі "Ліверпуля"

17:59. безперечно, найяскравіша атмосфера сьогодні на "Енфілді" - вболівальники "Ліверпуля" прощаються з Юргеном Клоппом, для якого це останній матч на чолі "червоних"

16:11. вітаємо з Лондону, де сьогодні відбудеться останній тур Прем'єр-ліги

У Саудівській Аравії відбувся бій століття між Олександром Усиком та Тайсоном Ф'юрі